۳۴۹ وسیله نقلیه مسروقه در اصفهان طی نوروز کشف شد

ایسنا/اصفهان رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان از کشف ۳۴۹ دستگاه وسیله نقلیه مسروقه طی مدت ۱۱ روز نوروز ۱۴۰۳ توسط کارآگاهان این پلیس خبر داد.
سرهنگ حسین تُرکیان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اقدامات ویژه جهت کشف اموال مسروقه، اظهار کرد: از ابتدای نوروز ۱۴۰۳ طرح ویژه شناسایی و کشف خودرو و موتورسیکلت‌های مسروقه و تحویل آنها به مالباختگان در سریع‌ترین زمان ممکن در دستور کار ویژه پلیس آگاهی استان اصفهان قرار گرفت.
وی افزود: در این راستا گشت‌های ویژه محسوس و نامحسوس در سطح محلات، خیابان‌ها، کوچه‌ها، پارکینگ‌ها، گاراژها، تعمیرگاه‌ها و سایر نقاط شهرها به گشت زنی پرداختند که کشف ۳۴۹ دستگاه وسیله نقلیه مسروقه از مهمترین اقدامات و دستاوردهای این طرح در ۱۱ روز نوروز ۱۴۰۳ بود.
رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان عنوان کرد: از این تعداد ۲۲۰ دستگاه خودرو و ۱۲۹ دستگاه موتورسیکلت بودند که پس از انجام مراحل قانونی به مالباختگان تحویل داده شدند.
سرهنگ تُرکیان با بیان اینکه بخشی از خودروهای مکشوفه بومی و تعدادی نیز غیربومی و مربوط به مسافران نوروزی بود، گفت: سهل انگاری در بازگذاشتن در و قرار دادن سوئیچ بر روی خودرو، عدم تجهیز خودروها به دزدگیر و عدم استفاده از قفل پدال، قفل فرمان و عدم پارک خودروها در پارکینگ‌های مجاز از جمله اقداماتی هستند که زمینه و بستر وقوع سرقت توسط سارقان را فراهم می‌آورند و مالکان وسایل نقلیه با رعایت نکات ایمنی می‌توانند جلوی سرقت وسایل نقلیه خود را گرفته و سارقان را ناکام بگذارند.

همچنین ببینید

حریق و انفجار گاز در اهواز ۸ مصدوم بر جای گذاشت

سخنگوی اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از مصدوم شدن هشت نفر در سه حادثه حریق و انفجار گاز خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *