هوای ۳ منطقه تهران در وضعیت قرمز

شاخص کیفیت هوای پایتخت در حال حاضر با قرار گرفتن روی عدد ۱۰۱ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت.
شاخص کیفیت هوای پایتخت بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا با قرار گرفتن روی عدد ۱۰۱ در وضعیت ناسالم قرار گرفت؛ بنابراین به کودکان، زنان باردار، سالمندان، بیماران قلبی و ریوی توصیه می‌شود در صورت امکان در منزل بمانند. بخوانید… کیفیت امروز هوای تهران کیفیت هوای تهران دوشنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۳ هوای ۵ شهر در وضعیت قرمز
به گزارش ایرنا، این شرایط در حالی است که در ۲۴ ساعت گذشته شاخص کیفیت هوا با میانگین ۷۷ برای همه گروه‌های سنی قابل قبول بود.
بر اساس اطلاعات از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر تهران ایستگاه مناطق (۱۱ – ۱۵ -۱۷) در وضعیت قرمز و ناسالم برای همه گروه سنی حساس است و سایر مناطق ناسالم برای گروه سنی حساس و یا در استانه آلودگی هستند.
پایتخت‌نشینان از ابتدای امسال تاکنون، پنج روز هوای پاک، ۸۷ روز هوای سالم، ۱۹ روز هوای ناسالم برای گروه سنی حساس و یک روز هم هوای ناسالم برای تمامی گروه‌های سنی استنشاق کردند.
از ابتدای سال جاری تا امروز ۱۰ روز هوای پاک، ۲۱۸ روز هوای قابل قبول، ۹۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.
شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

همچنین ببینید

پلمب ساختمان انجمن جامعه‌شناسی ایران توسط شهرداری تهران

در اقدامی ناگهانی، شهرداری تهران، ساختمان انجمن جامعه‌شناسی ایران را پلمب کرد. این اقدام با واکنش‌های گسترده‌ای از سوی جامعه‌شناسان و فعالان علوم اجتماعی روبرو شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *