ساخت پارکینگ‌ خط ۷ مترو بعد از ۱۵ سال محقق شد

پارکینگ شرقی خط ۷ مترو، در قالب تهاتر صورت گرفته بین شهرداری تهران و وزارت ورزش منجر به توافق طرفین در این خصوص شد و حالا پس از گذشت ۱۵ سال امکان آغاز عملیات اجرایی این پایانه فراهم شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، محمد یاشار لطفی مجری خط ۷ مترو تهران با اشاره به ضرورت ساخت هرچه سریع‌تر دپوی شرقی قطارهای خط ۷ گفت: با توجه به قرار گرفتن پایانه منتهی الیه شرقی خط ۷ در محدوده اراضی پیرامون ورزشگاه تختی، شروع عملیات اجرایی این دپو – پارکینگ مستلزم تملک ۱۷ هکتار از زمین‌های مورد اشاره بود. خوشبختانه این امر پس از ۱۵ سال پیگیری مدیریت شهری پایتخت و با مساعدت وزارت ورزش و جوانان، اخیراً محقق شده و حالا امکان شروع عملیات احداث پایانه مهیا گردیده است.
وی افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، در صورت تأمین به موقع منابع مالی، پایانه شرقی خط ۷ در مدت زمان ۳ سال و در قالب دو فاز اصلی به بهره‌برداری خواهد رسید. فاز نخست این پایانه با هدف انجام تعمیرات نیمه اساسی ساخته خواهد شد و در فاز دوم، ارائه کلیه خدمات آماده سازی، نگهداشت، کنترل و تعمیر قطارها امکانپذیر خواهد بود.
لطفی گفت: کاهش سر فاصله حرکتی قطارها با توجه به میزان تقاضای سفر روزانه خط ۷ از جمله مهمترین تأثیرات احداث پایانه شرقی بوده و در کنار آن، استقرار شبانه قطارها و انجام خدمات تعمیرات و نگهداری، از دیگر فواید مؤثر ایجاد دپو – پارکینگ در خط مذکور است.
پایانه شرقی خط ۷ گنجایش ۵۰ رام قطار ۸ واگن‌ها را داشته و برای بهره برداری از آن، حدود ۱۵۰۰ متر تونل تک خط، دو خط و سه خط باید احداث شود که ۸۰۰ متر از تونل‌های مذکور حفاری شده و ۱۱۰۰ متر خط تست قطار در طراحی‌ها پیش بینی و اجرا خواهد شد.

همچنین ببینید

افزایش ۲۰ درصدی تعهد اشتغال طی سال جاری در استان تهران

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی تعهد اشتغال استان از تلاش برای ایجاد ۱۸۰ هزار شغل تا پایان سال جاری خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *