افتتاح ۲ ایستگاه جدید آتش‌نشانی در تهران/ زنان آتش‌نشان صاحب ایستگاه اختصاصی شدند

دو ایستگاه جدید آتش‌نشانی در پایتخت افتتاح شد و به این ترتیب تعداد ایستگاه‌های آتش‌نشانی در تهران به ۱۳۸ ایستگاه رسید.به گزارش ایسنا، بعد از ظهر امروز و همزمان با دهه فجر امسال، دو ایستگاه ۱۳۵ و ۱۳۸ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران در مراسمی با حضور علیرضا زاکانی، شهردار تهران، قدرت‌الله محمدی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران، نظری، معاون خدمات شهری شهردار تهران و … افتتاح شد.
ایستگاه ۱۳۵ در خیابان شهید صابونیان در محله شوش واقع شده و بناست که به عنوان ایستگاه پشتیبان سایر ایستگاه ها با مساحتی نزدیک به ۲۸۰۰ متر در سه طبقه فعالیت کند.  این ایستگاه دارای همه‌تجهیزات و خودروهای سنگین اطفای حریق،بالابر و… است و می‌تواند سایر ایستگاه های منطقه را حمایت و پشتیبانی کند.
همچنین ایستگاه ۱۳۸ که ایستگاه مخصوص بانوان آتش نشان است در محله ستارخان، جنب ایستگاه ۷۷ قرار گرفته است. این ایستگاه نیز امروز افتتاح شد. ایستگاه ۱۳۸ در متراژ ۳۰۰ متر ساخته شده و به صورت مستقل در اختیار ۱۶ زن آتش نشان قرار دارد. این زنان در ماموریت‌هایی شرکت خواهند داشت که نیاز به حضور زنان وجود داشته باشد.

همچنین ببینید

پانصد بانوی ایرانی در ندامتگاه‌های کشور زندانی هستند

سید اسداله جولایی رئیس هیات امناء ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند با اعلام این خبر گفت: از جمعیت ۱۲۵۶۵ نفره زندانیان جرایم غیرعمد متاسفانه ۵۵۷ نفر را بانوان ایرانی شامل می‌شوند که عموما بابت عجز در پرداخت قروض، ضمانت‌های نابجا یاعدم استطاعت در تسویه اقساط در بند هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *