افتتاح بیش از ۵۰ پایگاه اورژانس در دهه فجر/ خرید ۱۰۰ آمبولانس جدید

رئیس اورژانس کشور خدمات و اقدامات انجام شده از سوی اورژانس در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی را تشریح کرد.به گزاری ایسنا، جعفر میعادفر در نشست خبری که صبح امروز در ساختمان وزارت بهداشت برگزار شد، با تبریک ایام دهه فجر گفت: انقلاب باعث رشد و نمو ملت عزیز ایران شد، به‌طوری که در تمام قسمت‌های کشور برای ارتقاء سلامت مردم در این ۴۵ سال تلاش شده است. در اورژانس نیز به عنوان عضوی از حوزه سلامت در این راستا تلاش های بسیاری انجام شده است.
وی افزود: ما در ابتدای انقلاب با جمعیت ۳۶ میلیونی، ۲۰ پایگاه و ۲۰ آمبولانس داشتیم حالا با جمعیت دوبرابری، سه هزار و ۳۰۰ پایگاه و آمبولانس فعال داریم. علاوه بر این در حوزه هوایی و دریایی نیز توفیقات بسیاری داشتیم. اورژانس کشور از سال ۷۹ به بعد توسعه جدی پیدا کرد و رشد چندبرابری داشت. درحال حاضر ۵۳ پایگاه هوایی در کشور داریم که دو پایگاه مسافت طولانی بال ثابت داریم و بقیه پایگاه بالگردی برای انتقال بیماران استفاده می‌شود.
رئیس سازمان اورژانس کشور درباره الکترونیکی شدن اقدامات پیش بیمارستانی نیز گفت: در دولت سیزدهم سیستم دستی و کاغذی اورژانس پیش بیمارستانی در اولین اقدام الکترونیکی شد و خوشبختانه امروز بیش از ۹۶ درصد سیستم الکترونیک است و تنها دو شهر کوچک مانده که تا آخر سال انجام می‌شود.
وی افزود: یکپارچه سازی مراکز ارتباط نیز در دستورکار است و بیش از ۶۰ درصد کار انجام شده و به زودی تمام‌ می‌شود. ۸۰۰ مرکز اورژانس داریم که راه‌اندازی این مرکز در هر شهر باعث هدر رفت امکانات می‌شد ولی با ایجاد این یکپارچگی و تمام تماس ها در مرکز آن دانشگاه ثبت شده و عملیات از مرکز هدایت می‌شود که این باعث شده از آمبولانس‌ها در جای درست استفاده شده و در شهرستان توان عملیاتی ۲۰ درصد افزایش پیدا کند.
رئیس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: با فعال کردن سیستم موقعیت بیمار با شرکت مخابرات یکسری اقدامات جدید نیز در دستورکار است و در بیشتر نقاط کشور این مسئله انجام می‌شود.
به گفته وی در دوسال اخیر ۳۱۴ پایگاه جدید فعال شده‌اند و امسال نیز ۷۳ پروژه راه اندازی شده است. همچنین ۲۱ پایگاه شهری ۳۶ پایگاه جاده‌ای در ایام دهه فجر راه اندازی می‌شود.
میعادفر گفت: در سفر رئیس جمهور، دومین هواپیمای بال ثابت در هرمزگان افتتاح شد که خدمت رسانی به بیماران در جزایر را به هنگام شب‌ها انجام و جزایر ما را پوشش می دهد. همچنین آمبولانس دریایی برای جزیره ابوموسی آماده شده و در دهه فجر به آب انداخته می‌شود که هم در دریا و هم هوا به مردم در دورترین مناطق خدمت کنیم.
رئیس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: در همین ایام ۱۰۰ دستگاه آمبولانس جدید و ۲۰۰ موتورلانس جدید خریداری شده و در کشور توزیع شده است. درشهرهایی که ترافیک سنگین است مانند شهرهای مشهد، تهران، اصفهان و … موتورلانس بسیار کاربرد دارد وموتور هم زمان و هم درمان را بهبود می‌بخشد.
میعادفر گفت: ما جزو ۱۰ کشور جهان هستیم که حادثه‌خیز هستیم در این ایام ۲۵ دستگاه اتوبوس آمبولانس به جمع ما اضافه شد و در اربعین که چهار میلیون زائر داشتیم این اتوبوس ها بسیار کمک کننده بودند.
رئیس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: در زمینه آموزش نیز باید بگویم که در سال های شیوع کرونا برنامه‌های آموزشی‌ما به تعویق افتاده بود زیرا حتما باید حضوری باشند، امسال بیش از ۵۰۰ دوره آموزشی تربیت مربی برگزار شد.
ادامه دارد

همچنین ببینید

با یارانه کالابرگ الکترونیکی چه کالا‌هایی می‌توان خرید؟

براساس طرح جدید یارانه کالابرگ الکترونیکی، مشمولین دریافت یارانه در صورت تهیه یکی از یازده قلم کالای اساسی از فروشگاه‌های متصل به شبکه کالابرگی، از ۲۲۰ هزار تومان یارانه برخوردار می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *