2 سکانس وحشت آور از فیلم سرقت های مسلحانه دزدان حرفه ای تهران / این دزدان را شناسایی کنید

حوادث رکنا: یک تیم ویژه برای دستگیری عاملان سرقت های سریالی تهران تشکیل شده است و چنانچه این دزدان را شناسایی کردید با پلیس تماس بگیرید.

به گزارش رکنا، چند روزی است که تصاویری از ورود چند مرد با سلاح جنگی و ماسکی بر صورت به داخل خانه‌ای در فضای مجازی منتشر شده است. سارقانی که گویا بدون تلاش خاصی اقدام به بازکردن در ورودی آپاتمانی کرده، وارد آن شده و با ورود به یکی از واحدها که از قضا ساکنانش نیز در آن حضور دارند، دست به سرقت زده و متواری می‌شوند. سرقتی خشن و دلهره‌آور که بررسی‌ها نشان می‌دهد که دستکم بیش از یک بار از سوی این افراد مسلح در محدوده غرب تهران تکرار شده است.
در همین زمینه یکی از شکات این پرونده می‌گوید: «سرقت از خانه ما در حوالی ساعت هشت شب و میانه اردیبهشت ماه انجام شد. همسر و دو فرزند خردسال من در خانه بودند. سارقان پنج نفر بودند و آنطور که دوربین‌های مداربسته ضبط کرده‌اند. با یک دستگاه سواری پژو پارس سفید رنگ خود را به مقابل در خانه رسانده‌اند. ابتدا یکی از آنها وارد خانه شده و پس از آن 3 سارق دیگر وارد شدند و چند دقیقه بعد نیز نفر پنجم اقدام به پارک خودرو کرده و وارد آپارتمان شد. آنها ناگهان با یک کلاشینکف، یک کلت کمری و یک کاتر وارد آپارتمان ما شدند، همسر و دخترم را تهدید کرده و طلا و جواهرات و پول نقد را از دست همسر و فرزندانم و همینطور از داخل خانه ربودند. پس از آن هم با تهدید همسر و فرزندان من را به یکی از اتاق‌ها برده و در اتاق را به رویشان قفل کردند.»
شاکی که منزلش در محدوده شمال غرب تهران واقع شده، ادامه داد:‌ «آنها که به‌نظر همگی کمتر از ۳۰ سال سن داشتند، پس از محبوس کردن اعضای خانواده من، تمام خانه را زیر و رو کرده و هر چیز قیمتی که دیده بودند را به سرقت بردند. انجام سرقت از سوی آنان از زمان ورود به خانه تا زمان خروجشان حدود ۱۵ دقیقه طول کشیده و بعد هم با همان خودروی پژو پارس از محل متواری شدند. این موضوع علاوه بر خسارت مالی سنگینی که به ما وارد کرد. آسیب روحی شدیدی به خانواده ما زده‌است. به‌طوری که فرزندان من دچار استرس شدیدی شده و نیازمند مداخله روانشناسی هستند. من و همسرم هم دچار مشکلات روحی شدیم و در واقع این سارقان خسارت مالی و روانی سنگینی به ما زدند.»
او همچنین در پایان گفت:‌ «زمانی که برای شکایت به کلانتری محل و پس از آن به پلیس آگاهی رفتیم، متوجه شدیم که چند سرقت دیگر به همین شیوه و توسط 5 مرد مسلح که ماسکی بر صورت داشتند انجام شده و ما تنها شاکیان آنها نیستیم. با قولی که ماموران پلیس به ما دادند، این افراد حتما دستگیر خواهند شد، اما امیدوارم طوری مجازات شوند که دیگر هیچ سارقی انقدر وقیح و بی‌وجدان نباشد که دستکم در هنگام حضور افراد در خانه، وارد شده و با تهدید آنان دست به سرقت خشن بزند.»
این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که پیگیری‌ها حاکی از آن است که این سارقان سریالی بیش از 5 فقره سرقت را در محدوده غرب تهران و با همین شیوه مرتکب شده‌اند. همچنین پیگیری‌ها حاکی از آن است که تیمی ویژه از کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ رسیدگی به این پرونده را پیش از انتشار عمومی تصاویر آن در فضای مجازی در دستورکار خود قرار داده‌اند و دستگاه قضایی نیز دستورات لازم را برای دستگیری این سارقان صادر کرده است و انتظار می‌رود که همانند پرونده‌هایی مانند زورگیری بزرگراه صدر، سرقت از صندوق امانات بانک ملی و دیگر موارد،  عاملان این سرقت خشن و مسلحانه نیز در کمترین زمان ممکن دستگیر و به دادگاه معرفی شوند.
گفتنی است، فرماندهان ارشد پلیس بارها اعلام کرده‌اند که جرائم خشن و سلب آسایش و آرامش مردم خط قرمز پلیس است.
بنا بر این گزارش، چنانچه این متهمان را شناسایی کردید یا اطلاعی از این افراد دارید با پلیس تماس بگیرید تا با همکاری با ماموران در برقراری امنیت نقش آفرین باشیم.

همچنین ببینید

درخواست طلاق زن عاشق پیشه بعد از ورشکستگی شوهرش

زنی که می‌گوید رفتار شوهرش بعد از ورشکستگی تغییر کرده است، از او طلاق گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *