معاون مدیرکل مدیریت بحران استان تهران گفت: با هدف آمادگی هر چه بیشتر، از ابتدای سال تاکنون، هشت دوره آموزش مدیریت شرایط بحرانی و اضطرار در استان برگزار شده است.

۸ دوره آموزش مدیریت شرایط بحرانی و اضطرار در استان تهران برگزار شده است

معاون مدیرکل مدیریت بحران استان تهران گفت: با هدف آمادگی هر چه بیشتر، از ابتدای سال تاکنون، هشت دوره آموزش مدیریت شرایط بحرانی و اضطرار در استان برگزار شده است.
امیرحسن یزدان نیاز بعد از ظهر سه شنبه با اشاره به اینکه استان تهران همواره در معرض مخاطرات طبیعی قرار دارد، بر ضرورت آموزش مردم و عوامل ستادی و اجرایی تاکید و اظهار کرد: اداره کل مدیریت بحران استان تهران برحسب وظیفه ذاتی و قانونی در امر آموزش، از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا کنون مبادرت به برگزاری دوره آموزشی تخصصی مدیریت بحران به عوامل ستادی و اجرایی ادارات استان کرده است.
یزدان نیاز با بیان اینکه طی ۱۰ ماه سال جاری مجموعاً هشت دوره آموزشی جامع از سوی اداره کل مدیریت بحران استان تهران برای عوامل شهرداری‌ها و فرمانداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی شهرستان‌های استان برگزار شده است، گفت: شهرستان‌های پردیس، بهارستان، ملارد، شهریار و اسلامشهر از جمله شهرستان‌هایی هستند که در دوره آموزشی حضور یافته و سه دوره نیز با همکاری اداره کل راه آهن، جمعیت هلال احمر و مدیران بحران دامپزشکی استان تهران در محل این اداره کل برگزار شده است.
معاون اداره کل مدیریت بحران استان تهران، برگزاری دوره‌های آموزشی ارائه شده را به فراخور مناطق مختلف و رویارویی هر شهرستان با مخاطرات احتمالی ضروری دانست و افزود: دوره آموزشی مدیریت جامع سوانح و بلایا، دوره آموزشی مهارت‌های هدایت و رهبری شرایط بحرانی، دوره آشنایی با قوانین مدیریت بحران کشور، دوره آمادگی در مخاطرات، دوره آموزش مدیریت بحران و زلزله، دوره آموزشی برنامه ریزی در بحران و سوانح همگی از سرفصل‌های آموزشی این دوره‌ها بوده‌اند.
یزدان نیاز با تاکید بر ارائه آموزش‌های پیش از وقوع بحران، بیان کرد: اساساً بحران یک رویداد ناگهانی و غیر منتظره است و برنامه ریزی‌ها به واسطه آموزش صحیح و کاربردی باید در مرحله پیش از وقوع بحران‌های احتمالی صورت گیرد چرا که صحنه وقوع بحران‌ها، میدانی برای اخذ تصمیمات درست، مؤثر و فوری بر اساس آمار و اطلاعات موجود است که این موضوع با آموزش، محقق شده و در راستای آن میزان خسارات وارده کاهش یافته و کنترل و مدیریت روند بحران تسهیل می‌شود.
معاون مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در ادامه بر ضرورت شناسایی تهدید‌ها و برنامه ریزی و آموزش برای این موارد تاکید کرد و گفت: اداره کل مدیریت بحران استان تهران تلاش کرده با نهادینه کردن امر آموزش در شهرستان‌ها بنا بر تکلیف قانونی و وظیفه مهم این سازمان که حفظ جان و مال مردم است قدم بردارد و آمادگی بیش از پیش را در مدیران و به تبع آن مردم فراهم کند.

همچنین ببینید

(تصاویر) زنان در دنیای ۱۰۰ سال قبل؛ از ملکه کره تا رقصنده هندی

فرانک کارپنتر، عکاس و جهانگرد آمریکایی، درست یکصد سال قبل از دنیا رفت، اما پیش از آن، او توانست مجموعه‌ای عظیم و ارزشمند از عکس‌هایی را فراهم کند که زوایایی گوناگون از فرهنگ‌ها و آداب و رسوم مردم جهان درابتدای قرن بیستم را به نمایش می‌گذارند. در اینجا گزیده‌ای از عکس‌هایی را می‌بینیم که او از زنان اهل کشور‌های مختلف جهان گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *