۸۳۵ هزار دانش‌آموز و دانشجو تحت حمایت کمیته امداد هستند

تهران -ایرنا- رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه ۸۳۵ هزار دانش‌آموز و دانشجو تحت حمایت کمیته امداد هستند، گفت: ۱۰ هزار نخبه علمی، فرهنگی، ورزشی، هنری نیز از خدمات این کمیته بهره‌ می‌برند.
به گزارش ایرنا از کمیته امداد، سید مرتضی بختیاری در دیدار مدیران کمیته امداد با آیت‌الله العظمی نوری همدانی با اشاره به دستور رهبر معظم انقلاب به کمیته امداد در خصوص توانمندسازی و ایجاد درآمد باثبات برای مددجویان، تاکید کرد : با تکیه بر تجربیات ۴۵ ساله کمیته امداد، از حوزه حمایت عبور کرده‌ایم و وارد حوزه توانمندسازی شده‌ایم.
وی به خودکفایی ۱۰۰ هزار مددجو در سال گذشته پرداخت و گفت: در مدت ریاست آیت الله شهید رئیسی ۸۰ هزار واحد مسکونی مددجویان احداث شد و در حوزه فرهنگی نیز برنامه‌های وسیعی در حال انجام است.
بختیاری، با تسلیت ایام عزاداری حضرت امام حسین(ع) و گرامیداشت یاد شهید خدمت، آیت‌الله رئیسی گفت: مدیریت آیت‌الله رئیسی مدیریت دینی بود. در مدیریت دینی تقوا، مردمی بودن و خستگی‌ناپذیری وجود دارد.
وی با بیان اینکه کمیته امداد مزین به نام امام راحل است افزود: حضرتعالی همواره عنایت ویژه‌ای به این نهاد مقدس داشته‌اید که صمیمانه سپاسگزاریم.

به گزارش ایرنا پیش از این معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) با تاکید بر اینکه از ظرفیت بالای مردم و خیرین در کمک به دانش‌آموزان نیازمند باید استفاده بهینه ‌شود، گفته بود: بیش از ۸۰۰ هزار دانش‌آموز و ۵۰ هزار دانشجو در مقاطع مختلف، تحت حمایت این نهاد امدادی قرار دارند.
حبیب‌اله سوده افزود: یک میلیون و ۴۰۰ هزار حامی در سراسر کشور، ۵۱۶ هزار فرزند یتیم و محسنین را حمایت می‌کنند که تعداد زیادی از این افراد معلمان هستند.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد ادامه داد: همکاری ۴۰ ساله کمیته امداد و وزارت آموزش و پرورش در جشن مهم با محوریت علم و دانش و دانایی با نام جشن عاطفه‌ها قابل تقدیر است.
وی تصریح کرد: آنچه امروز توقع محرومان است، فرصت تلاش و معاش در شرایط سخت اقتصادی امروز است و در همین راستا تعداد زیادی از استعدادهای برتر در خانواده‌های محروم با کمک کمیته امداد به کارآفرینی رسیده‌اند و برای افراد جامعه ایجاد شغل کرده‌اند.
آسوده گفت: آنچه که در جامعه ما در فرهنگ نوجوانان تحت حمایت باید برجسته شود، هویت‌بخشی به استعداد عقلی و فکری و استعداد انقلابی و دینی است که نقش معلمان عزیز با بینش فرهنگی و اقتصادی توامان در این زمینه بسیار مهم است.
وی با اشاره به حمایت از ایتام توسط دانش‌آموزان و معلمان نیکوکار خاطرنشان کرد: تعداد یک میلیون و ۴۰۰ هزار حامی در سراسر کشور ۵۱۶ هزار فرزند یتیم و محسنین را حمایت می‌کنند که حدود ۱۰ درصد از این حامیان زیر ۲۰ سال هستند.

همچنین ببینید

پلمب ساختمان انجمن جامعه‌شناسی ایران توسط شهرداری تهران

در اقدامی ناگهانی، شهرداری تهران، ساختمان انجمن جامعه‌شناسی ایران را پلمب کرد. این اقدام با واکنش‌های گسترده‌ای از سوی جامعه‌شناسان و فعالان علوم اجتماعی روبرو شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *