۶ قرارداد بزرگ شهرداری تهران برای برقی‌سازی تاکسی‌های تهران

شهرداری تهران برای برقی‌سازی تاکسی‌های شهر تهران تاکنون ۶ قرارداد و تفاهمنامه بزرگ را به امضا رسانده است از جمله قرارداد تأمین ۲۷۵۰۰ دستگاه تاکسی سواری برقی و ۱۰۰۰۰ تاکسی ون برقی با کشور چین به امضا رسیده است.
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در کلانشهر تهران حدود 80 هزار تاکسی فعالیت که دارد که به گفته مسئولان مربوطه نیمی از آنها فرسوده هستند.
اگرچه برای نوسازی این ناوگان اقداماتی در راستای نوسازی برداشته شده و در دوره فعلی مدیریت شهری 7000 تاکسی نوسازی شد اما برقی‌سازی تاکسی‌ها که نقش بسزایی در کاهش آلودگی هوا نیز دارد باید به صورت جدی در دستور کار مدیران قرار گیرد.
در این راستا شهرداری تهران اقدامات وسیعی برای برقی‌سازی تاکسی‌ها در دستور کار قرار داده است؛ بر این اساس، قرارداد تأمین 27500 دستگاه تاکسی سواری برقی و 10000 تاکسی ون برقی با کشور چین به امضا رسیده است.
علاوه بر این، توافق‌نامه جایگزینی 2000 خودروی فرسوده با خودروهای برقی شرکت کرمان موتور نیز امضا شده که به تازگی نیمی از آن تحویل شهرداری شد.
توافقنامه جایگزینی 1000 خودروی فرسوده با خودروهای برقی شرکت مدیران خودرو، قابل افزایش تا 2000 دستگاه و توافقنامه جایگزینی 2000 خودرو فرسوده با خودروهای برقی شرکت آرین ستاک نیز امضا شده است.
ورود 5000 خودروی FMC به ناوگان تاکسیرانی؟!
انتهای پیام/

همچنین ببینید

جزئیات حریق در بیمارستان شریعتی تهران/بیمارستان قبلا اخطار ایمنی دریافت کرده بود

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران آخرین وضعیت حریق رخ داده در بیمارستان شریعتی تهران را تشریح کرد و گفت که این بیمارستان قبلا اخطار ایمنی دریافت کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *