رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان گفت: در دوره بیست و پنجم جشنواره جشنواره خوارزمی ۲۳۶۳ طرح به دبیرخانه ارسال و از این تعداد ۳۱ طرح به وزارت علوم ارسال و تایید نهایی شده است.

۳۱ طرح برای شرکت در جشنواره خوارزمی تائید نهایی شده است

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان گفت: در دوره بیست و پنجم جشنواره جشنواره خوارزمی ۲۳۶۳ طرح به دبیرخانه ارسال و از این تعداد ۳۱ طرح به وزارت علوم ارسال و تایید نهایی شده است.به گزارش ایلنا از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، الهام یاوری آموزش و توانمندسازی نیروهای انسانی مدارس سمپاد را از برنامه‌های مهم سمپاد برشمرد و اظهار کرد: طرح نظارت بر عملکرد آموزشی، پرورشی و پژوهشی مدارس سمپاد، آموزش و توانمندسازی مدیران مدارس استعدادهای درخشان، دوره توانمندسازی معاونان و مربیان پرورشی سمپاد از فعالیت‌های این بخش هستند.
وی به برنامه‌های توانمندسازی اشاره کرد و گفت: قالب این فعالیت‌ها برگزاری دوره آموزش کوتاه مدت با موضوع مدیریت مشارکتی مدیران مدارس دوره اول ودوم متوسطه، برگزاری دوره آموزش کوتاه مدت با موضوع شناسایی و هدایت استعدادهای دانش آموزان، برگزاری دوره آموزش کوتاه مدت آموزش و پرورش دانش آموزان تیزهوش به تعداد ۱۰۳۲۳۳ نفر ساعت بود.
یاوری تصریح کرد: همچنین می‌توان از سایر فعالیت‌های توانمندسازی به تشریح و تبیین برنامه‌ها و فعالیت‌های سمپاد، تقویم اجرایی فعالیت‌ها و برنامه‌ها طراحی و اجرای کارسوق‌های فراگیر (دانش آموزان سمپاد و غیرسمپادی) با موضوعات علمی فناوری شبیه ساز، اختراع، برنامه نویسی، پژوهش، مخترع قرن، … و آموزش به دانش آموزان در چند مرحله و ارزیابی و ارایه تسهیلات اشاره کرد.
رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان با اشاره به اینکه حضور در کارسوق‌های سازمان سمپاد برای دانش‌آموزان عادی نیز میسر است و این موضوع خود نشان از توجه به پرورش استعدادهای خارج از مدارس سمپاد دارد، گفت: دانش‌آموزان علاقه‌مندی که در مدارس عادی تحصیل می‌کنند با مراجعه به مدارس سمپاد می‌توانند از آخرین جزئیات برگزاری کارسوق‌های مختلف در سطح استان‌ها آگاه شوند و همچون دانش‌آموزان سمپادی در آن‌ها شرکت کنند.
یاوری در ادامه نقش کارسوق‌ها در تغییر مفهوم فوق‌برنامه‌ها از کلاس‌های صرفا آموزشی کتاب‌محور به برنامه‌های پژوهشی، تحقیقاتی، خلاقیت و نوآوری‌محور را بسیار مهم دانست که در نهایت انتخاب صحیح‌تر مسیر زندگی تحصیلی را در پی دارد و فرصتی برای تقویت و بازپروری مهارت‌های اجتماعی، فرهنگی، هنری و… را دربردارد.
یاوری در پایان یادآور شد: همچنین دوره‌های حضوری و غیرحضوری توانمندسازی در رابطه با تولید محتوا برای معلمان مشترک بین مدارس سمپاد و غیرسمپاد نیز طراحی شده است و در دست اجرا است.
وی به یکی از فعالیت‌های مشترک مدارس استعدادهای درخشان و مدارس دیگر اشاره کرد و گفت: جشنواره خوارزمی یکی از فعالیت‌ها و برنامه‌های سازمان است که در راستای بهبود نظام شناسایی و پرورش استعدادهای درخشان، بسترسازی برای دسترسی دانش آموزان مستعد خارج از مدارس سمپاد به فرصت‌ها و خدمات آموزشی انجام می‌شود که در دوره بیست و پنجم این جشنواره ۲۳۶۳ طرح به دبیرخانه ارسال و از این تعداد ۳۱ طرح به وزارت علوم ارسال و تایید نهایی شده است.

همچنین ببینید

قاچاقچی ۲۱ دستگاه تلفن همراه نقره داغ شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی گلستان از محکومیت ۱۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریالی قاچاقچی تلفن همراه خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *