۳۰ تقاطع هندسی پایتخت در صف اصلاح/ مقابله با چالش ترافیک تهران با افتتاح پروژه‌ اصلاح تقاطع‌ها

سخنگوی شهرداری تهران درباره پروژه‌های اصلاح هندسی تقاطع‌ها در پایتخت گفت: عملیات اجرایی ۳۰ تقاطع در سطح پایتخت به صورت فعال در حال انجام است و به زودی شاهد افتتاح‌های جدید در این زمینه خواهیم بود.
عبدالمطهر محمدخانی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص اهمیت مسئله اصلاح تقاطع‌ها در تهران اعلام کرد: با توجه به انبوه جمعیتی که پایتخت در خود جای داده است، موضوع سهولت رفت و آمد شهروندان یکی از اولویت‌های مدیریت شهری است و اصلاح هندسی تقاطع‌ها کمک شایانی به تردد مردم خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه شهرداری تهران پروژه اصلاح تقاطع‌ها را با جدیت دنبال می‌کند، افزود: تقاطعات شهری حلقه اتصال مناطق شهری به یکدیگر هستند که کارکرد و نقش اساسی در حمل و نقل شهری دارند. علاوه بر این، اصلاح تقاطعات به کاهش بروز تصادفات و زمان مصرفی شهروندان برای عبور و مرور کمک می‌کند.
رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران با بیان اینکه عملیات اجرایی۳۰ تقاطع در سطح پایتخت به صورت فعال در حال انجام است، عنوان کرد: در این دوره از مدیریت شهری ۲۸ پروژه اصلاح تقاطع به مرحله افتتاح رسیده و به زودی شاهد افتتاح‌های دیگر در این زمینه خواهیم بود.
وی درباره تقاطع تازه افتتاح شده زیرگذر شرق به شرق بزرگراه شهید همدانی در قالب پویش امید و افتخار بیان کرد: این پروژه در حدفاصل بلوار پژوهش تا بلوار اردستانی قرار داشته و نخستین دوربرگردان شرق به شرق این بزرگراه ۱۲ کیلومتری و بخشی از طرح آتی بزرگراه شمالی جنوبی دوگاز در غرب تهران به حساب می‌آید.
محمدخانی ضمن اشاره به اینکه پروژه‌های اصلاح تقاطع به کاهش مسیر شهروندان کمک می‌کند، اذعان کرد: پروژه زیرگذر شرق به شرق بزرگراه شهید همدانی، کاهش ۲.۵ کیلومتر پیمایش اضافی در مسیر تردد از شرق بزرگراه شهید همدانی تا بلوار اردستانی و کاهش ترافیک بلوار اردستانی در منطقه ۲۲ تهران را به دنبال دارد و احداث و اصلاح تقاطع‌های شهری بدون معیارها و استانداردهای طرح هندسی سبب بوجود آمدن اختلال در رفت‌وآمد وسایل نقلیه، بالا رفتن زمان تأخیر و به جا گذاشتن اثرات منفی در شهر خواهد شد. در همین راستا تلاش شده تا با مطالعات دقیق و علمی، پروژه‌های اصلاح تقاطع‌ها به مرحله بهره‌برداری برسد.
وی در پایان تصریح کرد: مدیریت شهری در پایتخت سعی دارد تا با افتتاح پروژه‌ اصلاح تقاطع‌ها با چالش ترافیک مقابله کرده و شهروندان زمان کمتری را برای رسیدن به مقصد صرف کنند. ضمن اینکه همزمان با کاهش ترافیک چالش‌های دیگر مانند آلودگی هوا نیز کاهش خواهد یافت.

همچنین ببینید

ابداع اسپری بینی جدیدی که می‌تواند پروتئین‌های عامل آلزایمر را در مغز از بین ببرد

این اسپری در آزمایش روی موش‌های پیر موفقیت‌آمیز بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *