۱۷/۵ هزار کشته در تصادفات ۱۶ سال اخیر

درحالی تعداد کشته‌شدگان تصادفات سفر‌های نوروزی از حدود ۱۳۶۸ نفر در نوروز سال ۱۳۸۸ به زیر ۱۰۰۰ نفر در سال‌های ۹۴ تا ۹۸ رسیده بود (بدون در نظر گرفتن دوره کرونا)، اما این تعداد در دو سال اخیر بار دیگر به بالای ۱۲۰۰ نفر رسیده و با توجه به داده‌های سال‌های گذشته به نظر می‌رسد در سال جاری نیز ارقام بالای ۱۰۰۰ کشته به ثبت برسد.

فرهیختگان: از سال ۱۳۸۸ تا بهار امسال درمجموع طی ۱۶ سال، نزدیک به ۱۷ هزار و ۵۰۰ ایرانی جان خود را در تصادفات جاده‌ای سفر‌های نوروزی از دست داده‌اند. 

تبلیغ

اینجا یه بیت، پین شده! 🎁«شانس دریافت بیت کوین فقط با ثبت نام»🎁

ثبت نام کن!
طبق داده‌های آماری، درحالی تعداد کشته‌شدگان تصادفات سفر‌های نوروزی از حدود ۱۳۶۸ نفر در نوروز سال ۱۳۸۸ به زیر ۱۰۰۰ نفر در سال‌های ۹۴ تا ۹۸ رسیده بود (بدون در نظر گرفتن دوره کرونا)، اما این تعداد در دو سال اخیر بار دیگر به بالای ۱۲۰۰ نفر رسیده و با توجه به داده‌های سال‌های گذشته به نظر می‌رسد در سال جاری نیز ارقام بالای ۱۰۰۰ کشته به ثبت برسد.
لازم به ذکر است در نوروز سال جاری تا دهم فروردین فوت ۶۱۷ هموطن گزارش شده که تنها ۱۲ نفر کمتر از مدت مشابه سال گذشته بوده؛ عددی که با تجمیع آمار‌ها و ثبت فوت‌های بیمارستانی (فوت‌های چند روز پس از حادثه) احتمالا چندان کمتر از سال گذشته نخواهد بود.

همچنین ببینید

توقیف خودرو با بیش از ۵۰ میلیون تومان خلافی

رئیس پلیس‌راه یاسوج: ماموران پلیس‌راه یاسوج-اصفهان حین گشت‌زنی، خودروی پژو پارس را به‌علت حرکات مخاطره‌آمیز و دارا بودن خلافیِ بالا توقیف و به پارکینگ انتقال دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *