گرفتار شدن نهنگ‌های قاتل در آب‌های ژاپن؛ کارشناسان ردی از گروه «ارکا» پیدا نکردند

فعالان حیات وحش می‌گویند ردی از گروه ارکا (نهنگ قاتل) که چند روز قبل در میان یخ‌ها در آب‌های جزیره «هوکایدو» ژاپن گیر افتاده بودند، پیدا نکرده‌اند.به گزارش ایسنا، تصاویر پهپادی که در روزهای اخیر در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود، نشان می‌داد دستکم ۱۰ ارکا در یک شکاف کوچک در بستری از یخ، برای نفس کشیدن جمع شده‌اند.
کارشناسان حیات وحش نسبت به گرفتار شدن این نهنگ‌ها ابراز نگرانی کرده بودند اما به نظر می‌رسد این نهنگ‌ها دیگر در آن ناحیه نیستند.
گروهی که برای بررسی وضعیت این نهنگ‌ها اعزام شده بودند نشانی از آنها پیدا نکرده‌اند اما ابراز امیدواری کرده‌اند با آغاز نازک شدن لایه یخ، شاید این گروه رهایی یافته باشند.
بر خلاف دیگر انواع نهنگ، ارکاها باید برای تنفس مرتب به سطح آب بیایند.
به گزارش بی بی سی، ارکا بزرگترین عضو خانواده دلفین‌های اقیانوسی، پستانداری باهوش و اجتماعی و در راس هرم شکارچیان دریایی است.

همچنین ببینید

پانصد بانوی ایرانی در ندامتگاه‌های کشور زندانی هستند

سید اسداله جولایی رئیس هیات امناء ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند با اعلام این خبر گفت: از جمعیت ۱۲۵۶۵ نفره زندانیان جرایم غیرعمد متاسفانه ۵۵۷ نفر را بانوان ایرانی شامل می‌شوند که عموما بابت عجز در پرداخت قروض، ضمانت‌های نابجا یاعدم استطاعت در تسویه اقساط در بند هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *