کیفیت هوای تهران در چه وضعی است؟

شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای شهر تهران اکنون با قرار گرفتن روی عدد ۷۰ در شرایط سالم قرار دارد ضمن اینکه در ۲۴ ساعت گذشته نیز میانگین کیفیت هوای پایتخت روی عدد ۸۹ و در وضعیت سالم بود.
کیفیت هوای شهر تهران روز جمعه ۱۸ خرداد ماه همچون اکثر روزهای گذشته از فصل بهار امسال در وضعیت قابل قبول یا همان سالم است. بخوانید… رکورد ۱۷۰ ساله میانگین دمای زمین شکسته شد هشدار بارش باران به ۱۵ استان کشور رگبار باران و وزش باد در این استان‌ها وضعیت دما و بارش کشور تا اواخر تیرماه
به گزارش ایرنا، شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای شهر تهران اکنون با قرار گرفتن روی عدد ۷۰ در شرایط سالم قرار دارد ضمن اینکه در ۲۴ ساعت گذشته نیز میانگین کیفیت هوای پایتخت روی عدد ۸۹ و در وضعیت سالم بود.
همچنین بر اساس اطلاعات سنجش کیفیت هوای شهر تهران ایستگاه شهرری (منطقه ۲۰) و پارک شکوفه (منطقه ۱۴) در وضعیت نارنجی (ناسالم برای گروه سنی حساس) و سایر نقاط شهر در وضعیت پاک و یا سالم است.
تهرانی‌ها از ابتدای امسال تاکنون پنج روز هوای پاک، ۶۹ روز هوای سالم و پنج روز هوای ناسالم برای گروه‌های سنی حساس استنشاق کرده‌اند.
سال گذشته کیفیت هوای پایتخت ۱۰ روز پاک، ۲۱۸ روز قابل قبول، ۱۰۰ روز ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز ناسالم برای تمامی گروه‌ها بوده که در روز شمار شاخص آلودگی هوای تهران ثبت شده است.
شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

همچنین ببینید

کف و سقف نرخ لباس فرم مدارس اعلام شد

عاطفه سادات مدبرنژاد در گردهمایی شورای معاونین و مدیران کل آموزش و پرورش کشور در اصفهان گفت: از استان‌ها خواسته شده است که با همکاری مراجع مربوطه و برگزاری جلساتی با اداره صمت و اتحادیه‌های مرتبط، نرخ لباس فرم دانش‌آموزی را بر اساس کیفیت و جنس لباس تعیین و به والدین اطلاع‌رسانی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *