کشف ۱۰۸ قطعه اشیای تاریخی در این استان

فرمانده یگان‌های انتظامی و حفاظتی فراجا گفت: «۱۱ فلزیاب و ۱۰۸ قطعه اشیای تاریخی از ابتدای سال‌جاری تاکنون در این استان کشف و ضبط شد.»
سردار «رضا بنی‌اسدی‌فر»، بیان داشت: با همکاری میراث بانان، کارکنان انتظامی استان و نیرو‌های یگان حفاظت، همچنین در این مدت ۲۸ نفر در راستای حفاظات از آثار میراث فرهنگی دستگیر شدند. بخوانید… شرایط خروج اشیای تاریخی از کشور کشف ۲۱۲ قلم اشیای تاریخی و فرهنگی در این استان کشف ۸۲ هزار سکه و شیء عتیقه تقلبی
به گزارش پلیس، وی با تأکید بر اینکه با تلاش و همکاری میراث بانان و یگان حفاظت ۱۱ فلزیاب و ۱۰۸ قطعه اشیاء تاریخی از ابتدای سال جاری تاکنون در این استان کشف و ضبط شده است اظهار کرد: ۸۲ قلم شی ارزشمند مربوط به ادوار مختلف تاریخی نیز توسط اشخاص حقیقی به این یگان تحویل شده است.
این مقام ارشد انتظامی گفت: یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان در راستای جلب مشارکت همگانی برای محافظت از میراث فرهنگی و تاریخی، کارت میراث بان برای ۸۱۱ نفر از میراث بانان این استان صادر و اعطا شد.
سردار بنی اسدی فر حفاظت از آثار تاریخی و باستانی را وظیفه آحاد جامعه دانست و توصیه کرد: مردم اخبار و اطلاعات در حوزه جرایم علیه میراث فرهنگی و حفاری غیر مجاز را به صورت تلفنی یا حضوری اطلاع دهند.
وی با اشاره به اهمیت میراث فرهنگی به عنوان میراث بشریت، خواستار مشارکت اجتماعی مردم به عنوان میراث بانان افتخاری در حفظ این مواریث شد، که با مراجعه به پایگاه‌های یگان حفاظت از میراث فرهنگی می‌توانند کارت شناسایی در این زمینه دریافت کنند.
فرمانده یگان‌های انتظامی و حفاظتی فراجا در پایان خاطر نشان کرد: بیش از یک هزار و ۸۰۰ اثر تاریخی و فرهنگی در استان همدان وجود داردکه حدود یک هزار آن ثبت ملی شده است.

همچنین ببینید

افزایش ۲۰ درصدی تعهد اشتغال طی سال جاری در استان تهران

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی تعهد اشتغال استان از تلاش برای ایجاد ۱۸۰ هزار شغل تا پایان سال جاری خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *