کدام دانش‌ آموزان می‌توانند جهشی تحصیل کنند؟

دانش‌آموزان متقاضی جهش تحصیلی در دوره ابتدایی تا ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ برای ثبت درخواست فرصت دارند.
جهش تحصیلی در دوره ابتدایی انجام می‌شود و جهش از پایه‌های دوم به چهارم، سوم به پنجم وچهارم به ششم امکان‌پذیر است.
به گزارش ایلنا؛ خانواده‌هایی که فکر می‌کنند فرزندشان دارای استعداد و توانایی است می‌توانند موضوع جهش تحصیلی را با مدیر مدرسه مطرح کنند.
جهش تحصیلی فقط یک‌بار امکان‌پذیر است و جهش برای بار دوم مشروط به رای کمیسیون (منطقه آموزش و پرورش) و سایر مقررات است.
شرایط دانش‌آموزان برای جهش تحصیلی بدین شرح است:
قبول‌شدگان ساعی و برجسته پایه‌های دوم، سوم و چهارم ابتدایی با رعایت شرایط ذیل و تقاضای کتبی، ولی خود می‌توانند مطابق ماده ۶ در ارزشیابی شهریورماه پایه بالاتر شرکت کرده و در صورت کسب سطح پیشرفت «خیلی خوب» در تمام دروس به صورت جهشی به آن پایه ارتقا یابند.
دانش‌آموزان باید از تمام دروس آن پایه و پایه‌های قبل، سطح پیشرفت «خیلی خوب» را کسب کرده باشند.
آموزش و پرورش استثنایی صلاحیت هوشی و روانی دانش‌آموز را به این منظور تأیید کند.
دانش‌آموزان از ارزشیابی دروس تربیت‌بدنی و وضعیت تربیتی معاف هستند.
استفاده از جهش تحصیلی صرفا یک‌بار در طول دوره ابتدایی و برای یک پایه مجاز است.

همچنین ببینید

اطفای ۲۷ فقره حریق لرستان با حضور بیش از ۲ هزار نفر ادامه دارد

تهران - ایرنا- سخنگوی مدیریت بحران کشور تاکنون عملیات اطفای حریق ۲٧ فقره آتش‌سوزی با ظرفیت ۲ هزار و ۱۲۰ نفر و بکارگیری ۱٥٧ دستگاه دمنده و ۱۰ دستگاه خودروی آتش‌نشان به همراه ۳٥ سورتی پرواز بالگرد برای خاموش کردن حریق هوایی و هلی‌برد افراد و تجهیزات در مناطق مختلف استان لرستان استفاده شده و همچنان ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *