کاهش هزینه داروهای جدید دیابت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و بیمه سلامت

تهران- ایرنا- رئیس بخش غدد بیمارستان امام خمینی (ره) گفت: دانشگاه علوم پزشکی و بیمه سلامت در کاهش هزینه استفاده از داروهای جدید در درمان دیابت همکاری می‌کنند.
به گزارش ایرنا از سازمان بیمه سلامت ایران، علیرضا استقامتی با اشاره به اینکه داروهای جدیدی به سبد درمانی بیماران مبتلا به دیابت اضافه شده است که منافعی به جهت کاهش ریسک بیماری های قلبی، عروقی، نارسایی قلبی و کاهش پیشرفت بیماری های کلیه دارد گفت: با توجه به اینکه سازمان های بیمه گر از جمله سازمان بیمه سلامت اطلاعات مناسبی از مشخصات بیمار و میزان داروهای مصرفی آنها را در سامانه های خود دارد، به دنبال آن هستیم تا با اقدام مشترکی میان دانشگاه و بیمه ها وضعیت و پیامدهای قلبی عروقی این بیماران را پس از مصرف داروهای جدید ارزیابی کنیم.
رئیس بخش غدد بیمارستان امام خمینی (ره) و رئیس هیات مدیره انجمن دیابت گابریک، با بیان اینکه باید بتوان با رصد این اطلاعات هزینه های حوزه سلامت در اقدامات درمانی بیماران را کاهش داد افزود: به عبارتی باید اقتصاد سلامت را با بهبود ارایه خدمت و کاهش هزینه ها مد نظر قرار داد.
وی تصریح کرد: طبق آخرین مطالعه صورت گرفته در کشور تا پیش از دوران کرونا بیش از ۱۴ درصد جمعیت بالغ کشور مبتلا به دیابت نوع ۲ بوده که برآوردها ۷ میلیون نفر را شامل می شود، اما حدود ۲ برابر تعداد گفته شده افراد پیش دیابتی هستند؛ در ابتلا به دیابت نوع ۲ توارث، شیوه زندگی و عدم تحرک نقش مهمی دارد؛ متاسفانه بخش بزرگی از افراد جامعه به تغذیه، مراجعه به موقع به پزشک و دریافت خدمات مناسب و تحرک توجهی نداشته و همین مساله مسیر ابتلا به این بیماری را آسان تر می کند.

همچنین ببینید

افزایش ۲۰ درصدی تعهد اشتغال طی سال جاری در استان تهران

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی تعهد اشتغال استان از تلاش برای ایجاد ۱۸۰ هزار شغل تا پایان سال جاری خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *