چرا برخی زوج ها در شبکه های اجتماعی در مورد روابط عاطفی شان لاف می زنند؟

گاهی شاهد عکس ها و محتواهایی از دوستان متأهل مان در شبکه های اجتماعی هستیم، که اگر واقعا آن ها را از نزدیک در دنیای واقعی نمی شناختیم، و با هم رفت و آمد نداشتیم، باورمان می شد که این زوج عاشق ترین و خوشبخت ترین زوج روی زمین اند!! اما همین چند شب پیش در منزل شان شاهد بودیم که چه رابطه شکننده و آسیب پذیری دارند و چقدر سر هیچ و پوچ به هم می پرند!! به راستی چرا برخی زوج ها در شبکه های اجتماهی اینهمه در مورد رابطه عاطفی شان لاف می زنند؟!
سواد زندگی، سواد عاطفی؛ مریم طرزی- آیا شما هم جزو کسانی هستید که در مورد رابطه عاطفی خود با همسرشان در شبکه های اجتماعی لاف می زنند؟ اگر چنین است، آیا می‌دانید انگیزه واقعی شما برای انجام این کار چه می تواند باشد؟ بسیاری از افراد علاقه دارند که عکس ها، کامنت های عاشقانه و عبارات محبت آمیزی را که بین خود و همسرشان وجود دارد در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند؛ این کار به خصوص در زوج های جوان و در یکی دو سال اول ازدواج شان بیشتر انجام می شود.حتی برخی از عکس های دو نفره شان به عنوان عکس پروفایل شخصی استفاده می کنند. اگرچه این رفتار حاکی از  احساس خرسندی  و رضایت در زندگی زناشویی است، اما گاهی دلایل و انگیزه های پنهان دیگری نیز وجود دارد، که ممکن است فرد از آن آگاه باشد یا نباشد.
در این درس برآنیم به بررسی انگیزه هایی بپردازیم که گاهی زوج ها را وادار به انتشار و به اشتراک گذاشتن محتوایی می کند که در حریم خصوصی زندگی مشترک شان می گذرد؛ و آنان را خواسته یا ناخواسته وادار به لاف زدن می کند.

متن کامل را در سواد زندگی بخوانید (اینجا)
_____________________
درس های دیگری در سواد زندگیمدرسه آموزش‌های دانش پایه و کاربردی عصر ایران
*کدام زوج‌ها عکس دونفره در پروفایل خود می‌گذارند؟ و چرا؟ (+توصیه‌هایی برای حضور در شبکه‌های اجتماعی)
*آیا شبکه‌های اجتماعی کسالت و بی‌حوصلگی را از بین می‌برند؟
*آیا کودکان باید از شبکه‌ های اجتماعی استفاده کنند؟
*«اینفلوئنسرهای نوجوان» چگونه بر کودکان تاثیر روانی می گذارند؟
کانال تلگرامی سواد زندگی: savadzendegi@

همچنین ببینید

پلمب ساختمان انجمن جامعه‌شناسی ایران توسط شهرداری تهران

در اقدامی ناگهانی، شهرداری تهران، ساختمان انجمن جامعه‌شناسی ایران را پلمب کرد. این اقدام با واکنش‌های گسترده‌ای از سوی جامعه‌شناسان و فعالان علوم اجتماعی روبرو شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *