پیشنهادات و راهکارهای مناسب جهت رفع موانع موجود شرکت‌های تولیدی

پیشنهادات و راهکارهای مناسب جهت رفع موانع موجود شرکت‌های تولیدی در کارگروه اندیشه‌ورز ارائه شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، در راستای تحقق شعار سال ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» و در راستای دستورات رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور جلسه باشکوه و مفید کارگروه اندیشه‌ورز با محوریت اداره کل ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیر تجاری و با حضور نمایندگان دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط در حوزه کسب و کار از جمله؛ سازمان بورس و اوراق بهادار؛ سازمان امور مالیاتی؛ بانک مرکزی؛ وزارت صمت؛ وزارت تعاون؛ اتاق‌های تعاون؛ اصناف و اتاق بازرگانی ایران و همچنین معاونت حقوقی ریاست جمهوری؛ معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ فرهنگستان زبان و ادب فارسی و… تشکیل و ضمن ارائه گزارش مصوبات و اقدامات قبلی از سوی مدیر کل ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیر تجاری؛ نمایندگان حاضر در جلسه در خصوص موضوعات مرتبط با اشخاص حقوقی تحت تولیت، نقطه نظرات خود را مطرح و در نهایت تصمیمات لازم جهت تسهیل و تسریع و حمایت حقوقی و ثبتی اتخاذ و پیشنهادات و راهکارهای مناسب جهت رفع موانع موجود شرکت‌های تولیدی ارائه شد.
گفتنی است با توجه به هماهنگی‌های به عمل آمده و تصمیمات متخذه در جلسات قبلی مشکلات و موانع ثبتی و حقوقی بسیاری از اشخاص حقوقی از جمله اتحادیه‌های صنفی؛ شرکت‌های سهامی عام، مباحث تعاون، امور مالیاتی و.. با پیگیری‌های ثبت شرکت‌ها مرتفع و در خصوص شرکت‌های دانش بنیان مقرر شد هماهنگی لازم جهت حمایت از شرکت‌های مذکور با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری صورت پذیرد.

همچنین ببینید

پلمب ساختمان انجمن جامعه‌شناسی ایران توسط شهرداری تهران

در اقدامی ناگهانی، شهرداری تهران، ساختمان انجمن جامعه‌شناسی ایران را پلمب کرد. این اقدام با واکنش‌های گسترده‌ای از سوی جامعه‌شناسان و فعالان علوم اجتماعی روبرو شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *