معاون سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: انجام ۲۰ میلیون هکتار عملیات آبخیزداری در برنامه هفتم توسعه پیش‌بینی شده، اما توان ما بیش از این میزان است.

پیش‌بینی اجرای ۲۰ میلیون هکتار عملیات آبخیزداری در برنامه هفتم توسعه

معاون سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: انجام ۲۰ میلیون هکتار عملیات آبخیزداری در برنامه هفتم توسعه پیش‌بینی شده، اما توان ما بیش از این میزان است.
به گزارش ایلنا، حسن وحید، معاون آبخیزداری، مراتع و امور بیابان سازمان منابع طبیعی در یک مصاحبه تلویزیونی افزود: در برنامه ششم توسعه کشور، حدود ۱۰ میلیون هکتار عملیات آبخیزداری پیش‌بینی شده بود، اما این میزان در برنامه هفتم توسعه به ۲۰ میلیون هکتار رسیده است که البته ما توان کارشناسی و اجرایی انجام آبخیزداری تا ۴۰ میلیون هکتار را هم داریم.
وی افزود: انجام این عملیات می‌تواند اثرات خوبی در بخش کشاورزی به‌ویژه در مناطق بحرانی و پایاب سدها داشته باشد.
وحید تصریح کرد: بیش از ۴۲ میلیون هکتار وسعت پایاب سدها و مناطق مرزی است که امیدواریم با تدابیر اتخاذشده بتوانیم هم در بخش آبخیزداری و هم مدیریت مراتع و حفاظت جنگل‌ها گام‌های خوبی برداریم.
براساس اعلام مرکز اطلاع رسانی سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور، در سال ۱۴۰۲ کل اعتبار مصوب آبخیزداری در بودجه سنواتی کشور یک هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان بود که فقط ۳۵۹ میلیارد تومان یعنی ۲۳ درصد آن تخصیص داده شد.

همچنین ببینید

عاملان جسد خورده شده توسط حیوانات دستگیر شدند + عکس و جزئیات

رکنا : دو نیروی یکی از شرکت های مراقبتی و حفاظتی مشهد که به اتهام قتل عمد و آدم ربایی دستگیر شده اند اعترافات خود را در آخرین جلسه محاکمه به چاشنی انکار گره زدند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *