پیام ارسالی یارانه معیشتی از طرف بستگان یک میلیارد ریال برای شاکی آب خورد

حوادث رکنا: رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی از عودت یک میلیارد ریال به حساب شهروندی که قربانی پیام جعلی یارانه معیشتی ارسالی از طرف یکی از آشنایان خود شده بود، خبر داد.
به گزارش رکنا، سرهنگ اکبر محمدجعفری در تشریح این خبر اظهار کرد: با مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا استان و با ارائه مرجوعه قضائی مبنی بر برداشت اینترنتی غیرمجاز از حساب بانکی‌اش رسیدگی به موضوع را از این پلیس خواستار شد.
وی تشریح کرد: به‌منظور رسیدگی به شکایت این شهروند بزه‌دیده و احقاق‌ حق وی، بلافاصله کارشناسان پلیس فتا رسیدگی به این موضوع را در دستور کار خود قرارداده و پرونده اولیه در این خصوص تشکیل شد.
این مقام انتظامی ادامه داد: در بررسی‌های اولیه توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص شد، شاکی پس از دریافت پیامی در یکی از شبکه‌های اجتماعی از طرف یکی از بستگان خود مبنی بر دریافت یارانه معیشتی و پس از کلیک برروی لینک جعلی آن پیام و وارد نمودن اطلاعات خواسته شده، حساب بانکی وی به مبلغ یک میلیارد ریال توسط مجرمان سایبری خالی می‌شود.
جعفری افزود: کارشناسان پلیس فتا بابررسی‌های فنی و تخصصی موفق به شناسایی فرد کلاهبردار شده و پس از هماهنگی با مقام قضائی اقدامات لازم پیرامون موضوع صورت گرفت.
وی با بیان اینکه پیام ارسالی یارانه معیشتی از طرف بستگان یک میلیارد ریال برای شاکی آب خورده بود تشریح کرد: با اقدام به موقع و سریع کارشناسان پلیس فتا استان تمامی مبلغ برداشتی یک میلیارد ریال به حساب فرد قربانی عودت و پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا ارسال شد.
سرهنگ جعفری خاطرنشان کرد: هموطنان دقت لازم را داشته باشند که اگر پیام‌های جعلی دریافت کالا برگ و بسته معیشتی از سرشماره‌های شخصی و از طرف دوستان و آشنایان ارسال شود، به منظور کلاهبرداری است و نباید وارد آدرس‌های اینترنتی این پیام‌ها شد.
رئیس پلیس فتا استان به شهروندان و کاربران فضای مجازی توصیه کرد: بر روی پیامک‌ها و لینک‌های جعلی ارسال شده تحت هیچ شرایطی کلیک نکرده و در صورتی که با موارد مجرمانه و مشکوک مواجه شدید مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.gov.ir و یا تماس با مرکز فوریت‌های سایبری به شماره ۰۹۶۳۸۰ گزارش کنید.
کشف دپوی مواد شوینده و بهداشتی در تبریز
فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی از کشف مواد غذایی شوینده و بهداشتی به ارزش ۱۱۰ میلیارد ریال خبر داد.
سردار علی محمدی در تشریح این خبر اظهار کرد: پس از اطلاع ماموران پلیس امنیت اقتصادی با همکاری پلیس امنیت عمومی مبنی بر دپوی غیر مجاز مواد غذایی، شوینده و بهداشتی در شهرستان تبریز موضوع در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: در بازرسی‌های صورت گرفته جمعا بیش از ۵۸ میلیون عدد انواع مواد غذایی، شوینده و بهداشتی که طبق اعلام کارشناسان ارزش آن‌ها به ۱۱۰ میلیارد ریال می‌رسد، کشف شد.
فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه در این خصوص پرونده‌ای تشکیل و دو نفر تحویل مراجع قضائی شدند، تشریح کرد: پدیده قاچاق علاوه بر ضربه به اقتصاد کشور زمینه ساز جرایم دیگری در سطح جامعه است، که مقابله با آن از اولویت‌های اصلی پلیس به شمار می‌رود، یاد آور شد که مردم در صورت مشاهده موارد مشابه سریعا به سامانه خبری پلیس امنیت اقتصادی ۰۹۶۳۰۰و سامانه فوریت‌های پلیس ۱۱۰ و یا ۱۹۷ اطلاع دهند.
کشف بیش از چهار تن آرد یارانه‌ای خارج از شبکه توزیع در اسکو
فرمانده انتظامی استان از کشف مقدار چهار تن و ۵۶۰ کیلوگرم آرد خارج از شبکه توزیع به ارزش بیش از یک میلیارد ریال خبر داد
سرهنگ ستار داداشی در تشریح این خبر اظهار کرد: ماموران کلانتری بخش ایلخچی در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، حین گشت‌زنی در حوزه استحفاظی به یک دستگاه کامیونت مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.
وی افزود: ماموران پس از هماهنگی قضائی در بازرسی از کامیونت توقیفی تعداد ۱۱۴ عدد کیسه ۴۰ کیلویی آرد به مقدار چهار تن و ۵۶۰ کیلوگرم آردیارانه‌ای خارج از شبکه توزیع را کشف کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان تشریح کرد: برابر اعلام کارشناسان ارزش اقلام مکشوفه یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.
وی با بیان اینکه یک نفر متهم در این زمینه دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد، خاطرنشان کرد: تلاش پلیس به منظور مبارزه با اخلالگران اقتصادی با تمام توان ادامه دارد و با سودجویان در این زمینه در چهارچوب قانون برخورد قاطعانه خواهد.

همچنین ببینید

رانش زمین در «پاپوآ گینه نو»؛ بیش از ۶۷۰ نفر کشته شدند + فیلم

رکنا: بر اساس برآوردهای جدید مقامات محلی، بیش از ۶۷۰ نفر بر اثر رانش زمین در شمال پاپوآ گینه نو که روز جمعه رخ داد، جان خود را از دست داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *