پزشک قلابی در بروجرد دستگیر شد

پیرو گزارش‌های مردمی، فردی که اقدام به ارائه انواع خدمات درمانی طب سنتی و فروش داروهای گیاهی در روستاها می‌کرد به دلیل مداخله در امور درمانی توسط کارشناسان معاونت درمان بروجرد شناسایی و برای رسیدگی نهایی به مراجع قضائی تحویل شد.
پزشک قلابی دوره‌گرد در روستاهای شهرستان بروجرد لرستان شناسایی و به مراجع قضائی معرفی شد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ پیرو گزارش‌های مردمی، فردی که اقدام به ارائه انواع خدمات درمانی طب سنتی و فروش داروهای گیاهی در روستاها می‌کرد به دلیل مداخله در امور درمانی توسط کارشناسان معاونت درمان بروجرد شناسایی و برای رسیدگی نهایی به مراجع قضائی تحویل شد.
متخلف با انجام تبلیغات گسترده در فضای مجازی، بدون رعایت اصول علمی و بهداشتی، به انجام اعمالی مانند حجامت، فصد و زالودرمانی و… اقدام می‌کرد.
بر اساس اعلام مرکز بهداشت بروجرد؛ متخلف نامبرده مدعی بود با دیدن زبان بیمار می‌تواند سونوگرافی کاملی از بدن انجام دهد و کلیه مشکلات فرد را تشخیص دهد، بدیهی است چنین ادعایی کذب محض بوده و درمانی که متناسب با تشخیص با این روش انجام می‌شود قطعاً آسیب‌های غیر قابل جبرانی برای بیمار به ارمغان خواهد آورد.
فقط پزشک متخصص طب سنتی و یا پزشکان عمومی دوره‌دیده می‌توانند در زمینه طب سنتی و اعمالی از قبیل حجامت و فصد و… فعالیت کنند و ازآنجاکه افراد غیرپزشک نمی‌توانند تشخیص دهند دارو یا درمانی که با طب سنتی انتخاب کرده با داروها و یا بیماری‌های دیگر بیمار تداخل دارد یا نه در صورت بروز تداخل، مشکلات جدی برای بیمار به وجود خواهد آمد.

همچنین ببینید

آیا ۳.۵ میلیون «سرباز فراری» در کشور داریم؟

از نظر قانون، سرباز فراری کسی است که دفترچه سربازی گرفته و یگان خدمتی او مشخص شده باشد اما از رفتن به خدمت سربازی امتناع می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *