فرمانده فراجا از ثبت بیش از ۴۷۹ میلیون فقره تردد نوروزی در جاده‌های کشور خبر داد و گفت: از ابتدای اجرای طرح نوروزی پلیس تا کنون ۹۳ هزار فقره تصادف ثبت شده است.

وقوع ۹۳ هزار فقره تصادف نوروزی تا کنون

فرمانده فراجا از ثبت بیش از ۴۷۹ میلیون فقره تردد نوروزی در جاده‌های کشور خبر داد و گفت: از ابتدای اجرای طرح نوروزی پلیس تا کنون ۹۳ هزار فقره تصادف ثبت شده است.
به گزارش ایلنا، سردار احمدرضا رادان ظهر امروز (دوشنبه ۱۳ فروردین) در حاشیه بازدید از محورهای مواصلاتی استان مازندران در مصاحبه تلویزیونی گفت: در ایام نوروز امسال، آمار تردد روزانه در برخی روزها از مرز ۲۹ میلیون تردد عبور کرد، ماحصل این ترددها ثبت بیش از ۹۳ هزار فقره تصادف در بین شهرها و جاده‌های کشور بوده است.
وی با بیان این که این تصادفات بیش از ۷۴۰ جان باخته بر جای گذاشته است، ادامه داد: همچنین بیش از ۱۹ هزار مصدوم و مجروح بر اثر این تصادفات بر جای مانده است.
فرمانده کل انتظامی کشور همچنین از مردم و مسافران خواست که موضوع سفر را در جاده هم ببینند و شتاب‌زدگی را از خود دور کنند.
رادان با بیان که بخش عمده‌ای از تصادفات ناشی از سرعت غیر مجاز بوده است، گفت: عدم توجه به جلو انحراف به چپ و عدم رعایت مقررات از جمله دلایل بوده است.
فرمانده فراجا از مردم خواست تا سفرهای خود را مدیریت کنند و افزود: در برخی از استان‌ها از جمله مازندران هنوز بیش از ۲۰۰ هزار خودرو مانده است و اگر مسافرین بخواهند بازگشت خود را به روزهای پایانی هفته موکول کنند با با ترافیک شدید روبه‌رو خواهند شد و ممکن است مدت‌ها در مسیر باقی بمانند.
رادان در پایان خاطرنشان کرد: از زمان ایتدای اجرای طرح نوروزی پلیس در ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا کنون، بیش از ۴۷۹ میلیون تردد بین استانی و بین شهری در جاده‌های کشور ثبت شده است.

همچنین ببینید

حریق و انفجار گاز در اهواز ۸ مصدوم بر جای گذاشت

سخنگوی اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از مصدوم شدن هشت نفر در سه حادثه حریق و انفجار گاز خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *