وضعیت نگران‌کننده در قم؛ تهدیدی جدی برای سلامتی

مدیرکل محیط‌زیست قم با تأکید بر وضعیت نگران‌کننده بخش مهمی از مساحت این استان که به بیابان تبدیل شده، گفت: «هم‌اینک افزون بر ۱۰۰ هکتار از اراضی و مساحت این استان مستعد تولید گردوغبار است.»
مدیرکل محیط‌زیست قم با تاکید بر وضعیت نگران‌کننده بخش مهمی از مساحت این استان که به بیابان تبدیل شده ، گفت: هم اینک افزون بر ۱۰۰ هکتار از اراضی و مساحت این استان مستعد تولید گردوغبار است. بخوانید… آلودگی هوا ادارات این استان را تعطیل کرد هوای ۵ شهر در وضعیت قرمز ادارات این استان تعطیل شد هشدار فوری؛ خطر تنفس در قم!
به گزارش ایرنا، محمدحسین بازگیر خاطرنشان کرد: ۳۰ هزار هکتار از مساحت استان قم وضعیت بحرانی از نظر تولید و خیزش ریزگردها دارد.
وی گفت:‌ ۲۲ دستگاه در طرح جامع مقابله با گردوغبار عضو هستند و باید با همراهی آنها به سمت احیای کانون‌های آسیب‌دیده حرکت کنیم.
وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری حدود ۳۰ روز که معادل یک‌چهارم کل روزهای سپری شده‌است، هوای قم آلوده بوده و وضعیت ناسالمی داشته‌است.
مدیرکل مدیریت بحران استان قم نیز با تاکید بر ضرورت توجه به مهار کانون‌های گردوغبار، گفت: کاشت بوته در کانون‌های بحرانی و مستعد باید باقدرت بیشتری دنبال شود.
محسن اوروجی ادامه داد: اقداماتی که تاکنون در سطح استان قم در خصوص مهار و کنترل گردوغبار انجام شده کافی نبوده و این طرح‌ها باید باقدرت بیشتری پیگیری گردد.
گفتنی است کارگروه مدیریت شرایط اضطرار پدیده گردوغبار استان قم شب گذشته در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که امروز (دوشنبه ۱۸ تیر) ادارات استان قم (به‌جز دستگاه‌های خدمات‌رسان و اداراتی که دارای نوبت کاری یا کشیک هستند) تعطیل است.

همچنین ببینید

پلمب ساختمان انجمن جامعه‌شناسی ایران توسط شهرداری تهران

در اقدامی ناگهانی، شهرداری تهران، ساختمان انجمن جامعه‌شناسی ایران را پلمب کرد. این اقدام با واکنش‌های گسترده‌ای از سوی جامعه‌شناسان و فعالان علوم اجتماعی روبرو شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *