ورود عشایر «کوچ رو» به مناطق ییلاقی استان تهران/ بهسازی ۳۰۰ کیلومتری راه‌های عشایری

مدیر امور عشایر استان تهران از مرمت و بهسازی بیش از ۳۰۰ کیلومتر از راه‌های عشایری این استان همزمان با استقرار عشایر در ییلاقات خبر داد.
فرشید ذبیحی در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح روند مرمت و بهسازی راه‌های عشایری در استان تهران، گفت: از عصر پنجشنبه هفته گذشته عشایر کوچ رو وارد مناطق ییلاقی شدند و به مدت ۱۰۰ روز در زیر سیاه چادرهای عشایری زندگی می‌کنند.
وی افزود: به همین منظور برای تردد آسان تر عشایر در مناطق صعب العبور بیش از ۳۰۰ کیلومتر از راه‌های پرتردد عشایر مرمت و بهسازی شد.
مدیر امور عشایر استان تهران ادامه داد: هم اکنون در مناطق ییلاقی به ویژه دشت لار شرایط پذیرای عشایر است. به همین منظور عشایر طبق تقویم کوچ به مدت ۱۰۰ روز مهمان مناطق ییلاقی هستند.
وی تأکید کرد: همزمان با ورود عشایر به ییلاقات نصب سامانه‌های خورشیدی و همچنین توزیع سیلندر گاز و آرد خوراکی در دستور کار قرار می‌گیرد و با برنامه ریزی انجام شده تلاش داریم عشایر در این مناطق با کمترین دغدغه به زندگی سنتی عشایری و تولید محصولات مشغول باشند.

همچنین ببینید

نظر سه نامزد ریاست‌جمهوری در حوزه اشتغال زنان

نمایندگان امور بانوان و خانواده سه نامزد ریاست‌جمهوری؛ سعید جلیلی، محمدباقر قالیباف و مسعود پزشکیان در یک مناظره به سوالاتی پیرامون چالش‌های اشتغال زنان، حضور زنان در مناصب مدیریتی و چگونگی رفع موانع کنشگری اجتماعی زنان در سطوح مختلف پاسخ دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *