واردات مکمل‌ به صفر رسیده است

رئیس سازمان غذا و دارو با بیان این که تولید داخلی مکمل پاسخگوی نیاز کشور است؛ گفت: طی چند سال اخیر واردات مکمل به صفر رسیده است.
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سید حیدر محمدی؛ رئیس سازمان غذا و دارو در اولین همایش سراسری مدیران فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت‌های غذا و داروی سراسر کشور اظهار کرد: بازار مکمل در کشور بازار بزرگی است و تولید داخل پاسخگوی نیاز کشور است و طی چند سال اخیر واردات مکمل به صفر رسیده است.
وی افزود: فراورده‌های طبیعی و سنتی ظرفیت‌های فراوانی دارد که البته بازار آن در اندازه‌ای که مد نظرمان است، بزرگ نیست و باید در حوزه فرهنگ‌سازی استفاده از این فرآورده‌ها اقداماتی انجام شود.
خطر مسمومیت و تداخل دارویی در اثر مصرف خودسرانه مکمل‌ها
محمدی ادامه داد: در دولت سیزدهم در کمیسیون ماده 20 مصوب شد داروخانه‌های طب سنتی و طبیعی با شرایط تسهیل شده و ویژه در سلامتکده‌ها تاسیس شوند.
رئیس سازمان غذا و دارو تصریح کرد: در حوزه شیرخشک بیشترین حجم نیاز داخل با تولید در کشور رفع می‌شود و تنها بخش کوچکی از شیرخشک‌های رژیمی، متابولیک و یا ماده اولیه که تولید آن برای تولیدکنندگان صرفه اقتصادی ندارد، وارداتی است.
مردم به تضمین سازمان غذا و دارو روی سلامت محصولات غذایی،دارویی و مکمل اطمینان دارند بنابراین نظارت‌های پسینی باید با جدیت بیشتری دنبال شود.
انتهای پیام/

همچنین ببینید

گانتس: نتانیاهو اسرائیل را نابود خواهد کرد

«بنی گانتس» رئیس حزب «اتحاد» رژیم صهیونیستی که اخیرا از کابینه جنگی این رژیم خارج شده است، امروز (سه شنبه) تأکید کرد نتانیاهو قصد نابودی اسرائیل را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *