هیئت‌های مذهبی از ذبح دام در خیابان خودداری کنند

سازمان دامپزشکی کشور با صدور اطلاعیه به‌مناسبت ایام تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) توصیه‌های بهداشتی برای ذبح دام ارائه کرد.
سازمان دامپزشکی با صدور اطلاعیه‌ای برای ذبح دام در ایام محرم و صفر اعلام کرد: مردم از ذبح دام خارج از چرخه نظارت بهداشتی دامپزشکی مثل ذبح در معابر عمومی، خیابان‌ و منازل اکیداً خودداری نمایند.
به گزارش تسنیم سازمان دامپزشکی کشور با صدور اطلاعیه به‌مناسبت ایام تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) توصیه‌های بهداشتی برای ذبح دام ارائه کرد.
مشروح این اطلاعیه ذیل مطلب آمده است:
ضمن تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، به اطلاع مردم عزیز ایران می رسانیم به‌منظور حفظ سلامت هموطنان گرامی و تأمین بهداشت عمومی جامعه، سازمان دامپزشکی کشور و ادارات‌کل دامپزشکی در سطح استان‌ها آماده بازرسی بهداشتی و شرعی دامهای قربانی شما در روز تاسوعا و عاشورای حسینی است.
بازرسان بهداشت گوشت دامپزشکی و ناظرین شرعی با استقرار در نقاط مختلف شهرها به‌ویژه در محل کشتارگاههای دامی (ثابت و سیار)، دام‌های کشتاری شما را از نظر آلودگی به عوامل بیماری‌زا بالاخص بیماریهای مشترک بین انسان و دام بازرسی نموده و سلامتی شما مصرف‌کنندگان عزیز را از ابتلاء به بیماریها تضمین خواهند نمود.
از مردم عزیز خواستاریم به‌منظور حفظ سلامت خود و سایر شهروندان توصیه‌های بهداشتی ذیل را جدی بگیرند:
1 ـ از ذبح دام خارج از چرخه نظارت بهداشتی دامپزشکی مثل ذبح در معابر عمومی، خیابان‌ و منازل اکیداً خودداری نمایند.
2 ـ گوشت و آلایش خوراکی دام ذبح‌شده را قبل از مصرف حداقل 24 ساعت در دمای صفر تا 4 درجه سانتی‌گراد (یخچال) نگهداری نمایند.
3 ـ برای قطعه کردن گوشت و شست‌وشوی آن حتماً از دستکش استفاده نمایند.
4 ـ از برش‌دادن کیست‌ها و آبسه‌های موجود بر روی لاشه و دل و جگر جداً خودداری نمایند.
5 ـ اندام‌ها و ضایعات غیرقابل‌مصرف را به‌هیچ‌وجه در اختیار حیوانات قرار ندهند.
6 ـ گوشت و آلایش خوراکی را حتی‌الامکان کاملاً بپزند و سپس مصرف نمایند.
7 ـ وسایل و سایر تجهیزات در تماس با گوشت و آلایش را به‌خوبی بشویند و ضدعفونی نمایند.

همچنین ببینید

جزئیات حریق در بیمارستان شریعتی تهران/بیمارستان قبلا اخطار ایمنی دریافت کرده بود

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران آخرین وضعیت حریق رخ داده در بیمارستان شریعتی تهران را تشریح کرد و گفت که این بیمارستان قبلا اخطار ایمنی دریافت کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *