هوای قم نفس می‌کشد!

هوای قم که از ابتدای این هفته به‌دلیل ریزگردها در شرایط هشدار نارنجی قرار گرفته بود، از فردا در شرایط کمی بهتر قرار می‌گیرد.
مدیرکل هواشناسی قم افزود: در پی افزایش احتمال رخداد باد و گردوخاک در استان قم طی روزهای آینده هشدار هواشناسی سطح زرد صادر شد. بخوانید… علت گردوغبار استان قم چیست؟ ادارات این استان تعطیل شد وضعیت نگران‌کننده در قم؛ تهدیدی جدی برای سلامتی
به گزارش ایرنا، مهران حیدری اضافه کرد: بر اساس تحلیل نقشه‌های پیش‌بینی و پیش‌یابی هواشناسی، امروز سه شنبه آسمان صاف، در برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید تا شدید و گردوخاک رخ خواهد داد.
وی ادامه داد: روز چهارشنبه نیز در برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید و گردوخاک انتظار می رود.به گفته وی، روزهای پنج‌شنبه و جمعه آسمان صاف در برخی ساعات همراه با وزش باد و غبارآلود پیش‌بینی می‌شود.
حیدری خاطرنشان کرد: از امروز تا روز پنج‌شنبه روند نسبی افزایش دما خواهیم داشت.
در استان قم ۱۰۹ ایستگاه هواشناسی شامل ۱۲ ایستگاه سینوپتیک خودکار و ۲ ایستگاه جاده‌ای، ۵۲ ایستگاه باران‌سنج خودکار، ۳۵ ایستگاه باران‌سنج سنتی و هشت ایستگاه سطح‌سنج که وضعیت سطح و دبی رودخانه‌ها را اندازه می‌گیرد، فعال است.
گفتنی است کیفیت هوای شهر قم امروز سه شنبه و دو روز گذشته به دلیل پدیده گرد و خاک در وضعیت “بسیار ناسالم” قرار گرفت و ادارات استان به جز مراکز امدادی و درمانی در ساعاتی تعطیل شدند.

همچنین ببینید

جزئیات حریق در بیمارستان شریعتی تهران/بیمارستان قبلا اخطار ایمنی دریافت کرده بود

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران آخرین وضعیت حریق رخ داده در بیمارستان شریعتی تهران را تشریح کرد و گفت که این بیمارستان قبلا اخطار ایمنی دریافت کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *