هشدار به بیماران تنفسی منطقه سیستان/ در فضای طوفانی تردد نکنید

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل در شمال سیستان و بلوچستان، گفت: شهروندان، هنگام بروز پدیده ریزگرد‌ها در منزل بمانند، درب‌ها و پنجره‌ها را بسته نگه داشته و از فعالیت غیرضروری در خارج از منزل خودداری کنند.
مجتبی رفیق دوست، اظهار داشت: شهروندان در هنگام طوفان تا حد امکان در فضای باز و خارج از منزل قرار نگیرید و هم چنین از تردد غیرضروری سالمندان، کودکان، افراد دارای مشکلات تنفسی و قلبی عروقی در فضای باز جلوگیری شود. بخوانید… هشدار نارنجی آلودگی هوا در تهران تهران چند ساعت در ماه «هوای قابل تنفس» دارد؟ علت گردوغبار استان قم چیست؟
به گزارش ایسنا، وی بیان کرد: براساس آمار‌های اعلام شده در هنگام وقوع طوفان تعداد بیماران مراجعه کننده از قبیل بیماران قلبی عروقی، مشکلات چشمی، تنفسی به بخش بهداشت و بیمارستان‌ها افزایش پیدا می‌کند و همچنین در هنگام توفان، کاهش دید سبب بار ترافیکی بیشتر شده و این امر باعث افزایش تصادفات جاده‌ایی می‌شود.
وی تاکید کرد: مردم منطقه سیستان، در هنگام وقوع طوفان مراقب سلامتی خود باشند و از تردد غیر ضروری در فضای باز پرهیز کنند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل افزود: در هنگام طوفان شعاع دید رانندگان کاهش می‌یابد، بنابراین لازم است از سفر‌های غیر ضروری در این مواقع خودداری شود و چنانچه بنا به ضرورت در جاده و در حال رانندگی هستید، حتما چراغ‌های خودرو خود را روشن کرده و ضمن رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی با دقت و با سرعت مناسب رانندگی کرده و در صورت لزوم تا برطرف شدن شرایط حاد، اتومبیل را در نقطه امن متوقف کنید.
وی بیان کرد: شهروندان هنگام بروز پدیده ریزگرد‌ها در منزل بمانند، درب‌ها و پنجره‌ها را بسته نگه داشته و از فعالیت غیرضروری در خارج از منزل خودداری کنند و در صورت اجبار به فعالیت در هوای آزاد، ضمن به حداقل رساندن زمان مواجهه با این پدیده، حتما از ماسک‌های ویژه گرد و غبار موجود در داروخانه‌ها استفاده شود و در صورت عدم دسترسی به این نوع از ماسک‌ها یک قطعه دستمال مرطوب را جلوی دهان و بینی خود قرار دهند.
رفیق دوست گفت: پرهیز از مصرف غذا‌های پرچرب، استفاده زیاد از مایعات و لبنیات کم چرب و شستشوی مکرر بینی و دهان در کاهش بروز عوارض ناشی از ریزگرد‌ها موثر هستند.

همچنین ببینید

پلمب ساختمان انجمن جامعه‌شناسی ایران توسط شهرداری تهران

در اقدامی ناگهانی، شهرداری تهران، ساختمان انجمن جامعه‌شناسی ایران را پلمب کرد. این اقدام با واکنش‌های گسترده‌ای از سوی جامعه‌شناسان و فعالان علوم اجتماعی روبرو شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *