در سال جاری بیش ۵۶۶ دستگاه اتوبوس شرکت واحد شهر تهران بازسازی و نوسازی شدند.

نوسازی و بازسازی بیش از ۵۰۰ اتوبوس شرکت واحد در سال جاری

در سال جاری بیش ۵۶۶ دستگاه اتوبوس شرکت واحد شهر تهران بازسازی و نوسازی شدند.به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، تهرانی‌ها در سال‌‌های نچندان دور، شاهد وضعیت رو به بهبود ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوسرانی بودند، اگرچه همچنان نیازها و خلاءهایی وجود داشت اما تغییرات مشهود و امیدبخشی به چشم می‌خورد، با این حال، این روند به جای تداوم پیشرفت در سال‌های اخیر با کندی و پسرفت مواجه شد و توقفگاه‌های اتوبوس‌‌های شهر میزبان اتوبوس‌های فرسوده و نیازمند تعمیر شدند.
با روی کار آمدن این دوره از مدیریت شهری، تلاش‌هایی برای کاهش کاستی‌های حوزه اتوبوسرانی شهر تهران در دستور کار قرار گرفت؛ در این راستا علاوه بر عقد قراردادهایی برای تولید اتوبوس‌های ایرانی و چینی، اقداماتی برای نوسازی و بازسازی اتوبوس‌ها انجام شد، تعدادی از اتوبوس‌های تولید شده در مدار بهره‌برداری قرار گرفت و تعدادی اتوبوس هم بازسازی‌  شده‌اند.
بر این اساس در سال جاری 241 دستگاه از ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران بازسازی و 325 دستگاه نوسازی شده‌اند.
ورود 4500 اتوبوس مناسب‌سازی شده به ناوگان اتوبوسرانی/ خدمت‌رسانی شهرداری تهران به بیش از 5000 فرد معلول
بدین ترتیب تعداد ظرفیت اتوبوس‌های فعال ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران به 3000 دستگاه افزایش یافت، این در حالی است که تعداد اتوبوس‌های فعال شهر تهران در پایان دوره پنجم مدیریت شهری به 1800 دستگاه رسیده بود.
انتهای پیام/

همچنین ببینید

وضعیت آب و هوا، امروز ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ / بارش‌های پراکنده برف و باران در بخش‌هایی از کشور

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: امروز علاوه بر مناطقی در غرب و جنوب در بخش‌هایی از شمال شرق کشور بارش‌های پراکنده برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *