نماینده دادستان: منافقین از روز اول سلاح داشتند

نماینده دادستان در دهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات اعضای سازمان مجاهدین (منافقین) گفت: هویت این گروهک (منافقین) سلاحش است که در لوگوی آنها تجلی دارد.به گزارش ایسنا، در اولین جلسه دادگاه که ۲۱ آذرماه ۱۴۰۲ برگزار شد نماینده دادستان اتهامات ۴ نفر از متهمان پرونده یعنی تشکیلات موسوم به مجاهدین خلق (معروف به گروهک منافقین) متهم ردیف اول، مسعود رجوی متهم ردیف دوم، مریم قجر عضدانلو (رجوی)  متهم ردیف سوم و مهدی ابریشمچی متهم ردیف چهارم پرونده را قرائت کرد.
در جلسه دوم دادگاه در  ۲۸ آذرماه ۱۴۰۲، کیفرخواست متهمان ردیف ۵ تا ۲۳ پرونده اعم از زهره اخیانی، فهمیه اروانی، مهدی براهی، مژگان پارسایی، زهرا مریخی، محمد علی توحیدی خانیکی، علی خدایی، مهدی خدایی، عباسعلی داوری فیضی پورآذر، سید مجید سید المحدثین، صدیقه حسینی، مسعود طریقت، مهوش سپهری، قدسی خرازیان، مهناز سلیمیان، محسن سیه گلاه، مریم فضل مشهدی، بهشته شادرو، ژیلا دیهیم قرائت شد.
در جلسه سوم دادگاه در ۵ دی ماه ۱۴۰۲، نماینده دادستان کیفرخواست متهمان ردیف ۲۴ تا ۳۳ اعم از ابوالقاسم رضایی، حمیرا حجتی امامی، محمود عطایی کاریزی، گلناز جواهری ساعتچی، مهربان حاجی‌نژاد، مرتضی اسماعیلیان مارنانی، دولت نوروزی، زهرا بخشایی، محمد حیاتی و نیکو خائفی اشکذری را قرائت کرد.
در چهارمین جلسه دادگاه در ۱۲ دی ۱۴۰۲، نماینده دادستان قبل از قرائت ادامه کیفرخواست به تشریح جنایات گروهک تروریستی منافقین پرداخت.
در پنجمین جلسه دادگاه در ۱۹ دی ماه، کیفرخواست متهمان ۳۴ تا ۴۲ پرونده قرائت شد.
در ششمین جلسه دادگاه در ۲۶ دی ماه، کیفرخواست متهمان ۴۳ تا ۷۰ قرائت شد.
در هفتمین جلسه دادگاه در ۳ بهمن ماه، کیفرخواست متهمان ۷۱ تا ۸۹ قرائت شد.
در هشتمین جلسه دادگاه در ۱۰ بهمن ماه، کیفرخواست متهمان ۹۰ تا ۱۰۵ قرائت شد. پس از آن عناوین اتهامی متهمان و شکات قرائت شد.
در نهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات اعضای سازمان مجاهدین (منافقین) در ۱۱ بهمن ماه نماینده دادستان خواستار اشد مجازات برای متهمین شد.
این پرونده ۱۰۴ متهم حقیقی و یک متهم حقوقی (تشکیلات گروهک منافقین) دارد.
گزارش ایسنا از جلسه دهم:
به گزارش ایسنا، قاضی دهقانی در ابتدای جلسه دهم گفت: نظر به اتمام قرائت کیفرخواست و بیان دلایل و اظهارات نماینده دادستان از این لحظه به بعد استماع شکایات شکات را می شنویم و چنانچه نماینده محترم دادستان صحبتی داشته باشند،  وکلای شکات و متهمان نیز می توانند تقاضای صحبت کنند لکن قبل از اینکه از شکات دعوت کنم صحبت کنند، نماینده دادستان آخرین صحبت ها را خواهند داشت.
نماینده دادستان با حضور در جایگاه گفت: هویت این گروهک (منافقین) سلاحش است که در لوگوی آنها تجلی دارد. سلاح‌هایی که در دست منافقین بوده از دو منشا برخوردار است یک منشا سلاح هایی است که یا قبل انقلاب خریداری کردند یا بعد از انقلاب از شهربانی آن زمان غارت کردند.
وی افزود: آنها ار روز اول سلاح به دست بودند و در برابر خلع سلاح هم‌ می ایستادند.
نماینده دادستان ادامه داد: بر اساس قوانین وزارت خارجه آمریکا، این کشور وقتی می‌خواهد گروهی را تروریستی اعلام کند باید دلایل و مصادیق آن را مشخص کند. در گزارش سالانه تروریسم آمریکا مصادیق تروریستی‌بودن گروهک منافقین وجود دارد و  از ترورهای کور تا بمب‌گذاری و همکاری اطلاعاتی و عملیاتی در این گزارش قید شده است.
وی افزود: پس از اشغال عراق توسط آمریکا این کشور بر خلاف موضع‌گیری سابق گروهک منافقین را غیرنظامی تلقی می‌کند؛ با وجود اینکه این فرقه در لیست تروریستی قرار داشت. آمریکایی‌ها که سازمان منافقین را تروریستی می‌دانستند بعد از اشغال عراق آن را غیرنظامی خواند. موسسه رند نوشته است که این اقدام آمریکا یک معما بود!
ادامه دارد…

همچنین ببینید

پایتخت در حال خانه‌تکانی است

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران از اجرای طرح استقبال از نوروز (طرح بهاران) خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *