مکه و مدینه در حال خالی شدن از زائران ایرانی است

تازه‌ترین آمار ستاد عملیات مکه مکرمه حکایت از آن دارد که تعداد زائران ایرانی در سرزمین وحی تا بامداد امروز به کمتر از ۱۷ هزار نفر رسید.
به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، ستاد عملیات مکه مکرمه با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد تعداد زائران ایرانی در سرزمین وحی امروز چهارشنبه (۲۰ تیرماه) به کمتر از ۱۷ هزار نفر رسید که در قالب ۱۲۲ کاروان در هتل‌های این دو شهر مستقر هستند.
براساس این اطلاعیه تا بامداد امروز در مجموع بیش از ۷۰ هزار نفر از زائران و عوامل در قالب ۵۰۰ کاروان از دو فرودگاه مدینه و جده به میهن اسلامی بازگشتند که این تعداد نزدیک به ۸۰ درصد از ۸۷ هزار و ۶۵۰ زائری هستند که در حج تمتع امسال به سرزمین وحی اعزام شدند.
در این اطلاعیه آمده است تا بامداد امروز حدود ۵ هزار زائر در قالب ۳۷ کاروان در مدینه و بیش از ۱۱ هزار نفر دیگر نیز در مکه اسکان دارند. بدین ترتیب تاکنون بیش از ۷۶ هزار نفر از زائران و عوامل کاروان‌های ایرانی از مکه خارج شده‌اند و این دو شهر درحال خالی شدن از حجاج ایرانی است.
در این اطلاعیه تعداد پروازها از دو فرودگاه مدینه و جده به مقصد ۲۱ ایستگاه پروازی در کشورمان ۲۰۶ و ۹۳ پرواز اعلام شده است.
گفتنی است آخرین پرواز زائران، عوامل و کارگزاران حج ۱۴۰۳ نیز در ۲۳ تیرماه از فرودگاه جده راهی ایران اسلامی خواهد شد.

همچنین ببینید

ابداع اسپری بینی جدیدی که می‌تواند پروتئین‌های عامل آلزایمر را در مغز از بین ببرد

این اسپری در آزمایش روی موش‌های پیر موفقیت‌آمیز بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *