مهارت آموزی باعث مشارکت در توسعه و شکوفایی کشور می‌شود

جانشین رییس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: مهارت آموزی باعث مشارکت در توسعه و شکوفایی کشور می‌شود.سرتیپ خلبان عزیز نصیر زاده جانشین رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در مراسم اختتامیه اولین دوره مسابقات مهارتی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح گفت: دیروز که خدمت رهبر انقلاب بودیم از افراد شتاب دهنده یاد کردند، منظور رهبر از افراد شتاب دهنده افرادی است که که جوگیر نمی‌شوند و قدرت تفکر و تشخیص دارند ما امروز در جامعه بسیار به آن‌ها نیاز داریم، از وظیفه آن‌ها شتاب دهنده امور است و باید جامعه را آگاه کنند.
وی افزود: در ایام حساسی هستیم ۲۲ بهمن و انتخابات؛ جوانان باید تفکر کنند و نباید تحت تأثیر معاندین قرار بگیریم و باید حق را تشخیص داد.
سرتیپ‌نصیر زاده گفت: مهارت در عرصه فردی، اجتماعی و ملی بسیار مهم است اگر در مهارت فردی توانایی داشته باشیم اعتماد به نفس در جامعه بالا می‌رود. همچنین در دانشگاه‌ها باید سطح مهارت آموزی را بالا ببریم و وقتی سطح مهارت بالا برود با چالش‌ها می‌توانیم رو به رو شویم.
جانشین رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: مهارت آموزی باعث مشارکت در توسعه و شکوفایی کشور می‌شود.
سرتیپ نصیر زاده گفت: مهارت آموزی در سطح اجتماعی باید برای همه افراد نهادینه شود اگر این موضو انجام شود جامعه به سمت رفاه می‌رود و نرخ بیکاری کم می‌شود، ارزش‌های فرهنگی رشد پیدا می‌کند.
وی افزود: این مهارت آموزی باید در کشور نهادینه شود نه فقط برخی سازمان‌ها، باید در مدارس هم آموزش داده شود به عنوان مثال ما در مدارس به رسم و طراحی توجه نمی‌کنیم در صورتی که همین موضوع یک مهارت است.
وی در خصوص مسابقات مهارت آموزی گفت: این مسابقات خیلی ارزشمند است و پیامد‌های بسیار خوبی دارد و باعث شور و نشاط و جذابیت می‌شود.
سرتیپ نصیر زاده گفت: در این مسابقات چالش و موانعی وجود دارد تا به نقطه مطلوب برسیم از جمله آن‌ها این است که مهارت آموزی در نیرو‌های مسلح باید قابل دسترس در همه وظیفه‌ها باشد، بازار کار و نیاز جامعه هر روز در حال تغیر و باید رصد کنیم و یا بابازار کار‌ها ارتباط داشته باشیم همچنین ارتباطات با بخش‌های خصوص هم داشته باشیم.
جانشین رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: جوانان آینده کشور را می‌سازند هر چه کمک کنید به توسعه کشور خودتان، در آینده بهره خواهید برد.
سرتیپ نصیر زاده در پایان گفت: امیدوارم ۲۱ بهمن ماه قهرمان آسیا شویم و روز بعد با خوشحالی در مراسم ۲۲ بهمن شرکت کنیم.

همچنین ببینید

همایش پلیس راهور فراجا با حضور وزیر راه و فرماندهان ارشد فراجا برگزار شد

حوادث رکنا: هجدهمین همایش روئسای پلیس و‌ پلیس راهور فراجا صبح امروز در سالن نور الرضا شهرک آزمایش با حضور فرماندهان ارشد انتظامی سردار احمد رضا رادان فرمانده کل فراجا، سردار سید تیمور حسینی رئیس پلیس راهور فراجا، وزیر راه و شهر سازی برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *