معرفی متهمان دادگاه منافقین/ بهزاد نصیری؛متهم ردیف چهل و یکم

بهزاد نصیری متهم ردیف چهل و یکم دادگاه رسیدگی به اتهامات اعضای سازمان مجاهدین (منافقین) است.به گزارش ایسنا، بهزاد نصیری متهم ردیف ۴۱ پرونده  نام دارد.
او  که در سال ۱۳۶۰ به استخدام وزارت ارشاد در آمده بود، برای گمراهی نیروهای انقلاب، در پوشش مترجم برای دفتر خبرگزاری فرانسه در تهران، در عمل به فعالیت و همکاری با گروهک تروریستی منافقین می‌پردازد که به سرعت ماهیت فعالیت‌های اصلی او  افشاء و در سال ۱۳۶۱ دستگیر و به ۸ سال حبس، محکوم می‌شود، اما در ادامه در سال ۱۳۶۴، در مدت مرخصی از زندان، متواری شده و به صورت غیرقانونی به خارج از کشور عزیمت می‌کند.
همسر او  (به نام مریم خرمشاهی) نیز در عملیات تروریستی- نظامی فروغ جاویدان، کشته می‌شود.
همچنین او مسئول مرکز ۱۳ شاخه نظامی منافقین در عراق بوده و در طراحی عملیات‌های خمپاره‌زنی به نام راه‌گشایی، شرکت فعال داشته است. در ضمن او سابقه‌ی عضویت در کمیسیون به اصطلاح روابط خارجی را نیز دارد. از جمله اقدامات این کمیسیون، سازماندهی تظاهرات ساختگی در کشورهای غربی، حمله به سفارتخانه‌های رسمی جمهوری اسلامی ایران و همچنین جذب نیرو است.
بهزاد نظیری، از افراد فعال در عملیات تروریستی- نظامی فروغ جاویدان نیز بوده و در حال حاضر نیز عضو کمیسیون خارجی شورای تروریستی موسوم ملی مقاومت است.
بهزاد نظیری در عملیات‌های تروریستی به اصطلاح راه گشایی که منجر به شهید و مصدوم شدن جمع زیادی از مردم و همچنین وارد آمدن خسارات مالی فراوان به اموال خصوصی و عمومی شده، نیز نقش طراح و هادی تیم تروریستی داشته است.
ضمناً او تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز شماره A-۴۷۴/۶-۲۰۰۲ است.

همچنین ببینید

2 دزد برای سرقت از سوپر مارکت شاگرد مغازه را به قدمی مرگ کشاندند / در جنت آباد تهران رخ داد

حوادث رکنا: دو پسر که در جریان دزدیدن مقداری مواد غذایی از یک فروشگاه ، با شاگرد مغازه درگیر شده و در جریان فرار وی را به شدت زخمی کرده بودند پای میز محاکمه ایستادند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *