معدوم کردن بیش از یک‌هزار تن مواد غذایی فاسد در طرح سلامت نوروزی

معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جزئیات اهم فعالیت‌های «بهداشت محیط سلامت نوروزی و رمضان» را اعلام کرد.
به گزارش ایسنا، بنابر اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، یک میلیون و ۱۱۸ هزار و ۶۶۴ اماکن و مراکز خدماتی  و ۱۱۹ هزار و ۵۵ نمونه‌برداری از مواد غذایی از ۱۵ اسفند ماه ۱۴۰۲ تا ۱۱ فروردین ماه سال جاری مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند.
آمار و ارقام معاونت بهداشت وزارت بهداشت بیانگر این است که بازرسان  ۸۱۸ هزار و ۷۱۳ مراکز تهیه و توزیع موادغذایی را بازرسی کرده‌اند. اماکن عمومی که توسط تیم‌های نظارتی وزارت بهداشت مورد بازرسی قرار گرفته‌اند ۲۹۹ هزار و ۹۵۱ مورد است.
مراکز و اماکن بین‌راهی نیز در کانون تیم‌های بازرسی وزارت بهداشت قرار گرفته‌اند؛ به نحوی که ۲۷ هزار و ۱۳۴ مورد بازرسی طی بازه زمانی ۲۶ روزه ثبت شده است. ۱۸ هزار و ۴۵۳ مورد بازرسی از مراکز اقامتی طی بازه زمانی ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ تا ۱۱ فروردین ماه سال جاری ثبت‌ شده است.
پس از انجام بازرسی‌های انجام شده، ۱۱۲ هزار و ۸۲۰ اخطار کتبی برای متخلفان صادر شده است. همچنین ۱۴ هزار و ۲ مورد به مراجع قضایی معرفی شدند و ۳ هزار و ۴۲۳ مورد به علت تخلف پلمب شده‌اند.
بازرسان معاونت بهداشت وزارت بهداشت، ۱۱ هزار و ۹۵۵ نمونه‌برداری از مواد غذایی را انجام داده‌اند و ۵۷۰ هزار و ۴۲۹ منابع آبی را کلرسنجی شدند. پس از انجام نمونه‌برداری از مواد غذایی، یک میلیون و ۴۹ هزار و ۸۹۱ کیلوگرم مواد غذایی به علت فاسد بودن معدوم شدند.
سنجش پرتابل محیط و موادغذایی ۱ میلیون و ۳۶ هزار و ۵۷۰ مورد است.

همچنین ببینید

خودکشی دختر 16 ساله بعد از میهمانی در خانه شیطان / بی عفت شده بودم + نظر کارشناسی

حوادث رکنا: دختر نوجوان که درجریان فریب پسر شیطان صفت مورد بی عفتیی قرار گرفته بود دست به خودکشی زد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *