در جریان سفرهای استانی حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رییس قوه قضاییه، مسجدی رییس سازمان پزشکی قانونی کشور صبح امروز سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه در قالب تیمی از مسئولان عالی قضایی به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کرد.

مشکل اشتغال در شهرستان لنده پیگیری می‌شود

در جریان سفرهای استانی حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رییس قوه قضاییه، مسجدی رییس سازمان پزشکی قانونی کشور صبح امروز سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه در قالب تیمی از مسئولان عالی قضایی به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، مسجدی در اجرای برنامه‌های این سفر پس از حضور در شهرستان لنده و تجدید میثاق با شهدای آن، با فرماندار این شهرستان دیدار و در خصوص مشکلات و معضلات مردم لنده گفت و گو کرد.
مسجدی در این دیدار در خصوص مشکل اشتغال و بیکاری مردم که به عنوان یکی از مهم‌ترین معضلات شهرستان لنده مطرح شد، گفت: با توجه به ظرفیت‌ها و منابع طبیعی موجود در این شهرستان، پیشنهاد می‌شود طرح‌های اقتصادی منسجم و قابل اجرا از سوی مسئولین شهرستان تدوین و ارائه شود چرا که آمادگی لازم در مجموعه دستگاه قضایی برای بررسی چنین طرح‌هایی و نیز کمک به رفع این مشکل و پیگیری آن از طریق قوه مجریه وجود دارد.
وی تصریح کرد: قوه قضاییه با استفاده از ظرفیت خود و همچنین ظرفیت‌های قوه مجریه نسبت به پیگیری مشکل بیکاری در این شهرستان اقدام و موضوع را با جدیت دنبال می‌کند.
در این دیدار جلال دانش فرماندار لنده نیز ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص وضعیت، امکانات، جمعیت و موقعیت جغرافیایی شهرستان لنده به برخی مشکلات مردم آن از جمله مشکل اشتغال اشاره کرد و گفت: یکی از منابع مهم این شهرستان معدن فسفات قیام است که متأسفانه به دلیل برخی موانع از جمله صعب العبور بودن مسیر، تا کنون به بهره برداری نرسیده است، در صورتی که با بهره برداری از آن می‌توان برای تعداد قابل توجهی از مردم شهرستان ایجاد اشتغال کرد.
وی اظهار داشت: برای ایجاد جاده و مسیر دسترسی مناسب رایزنی بسیاری صورت گرفته اما هنوز به نتیجه نرسیده است و متأسفانه به دلیل حجم پروژه و اعتبارات محدود مسکوت مانده است.
به گفته فرماندار لنده، در حال حاضر عمده کار مردم این شهر کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی و برخی جاذبه‌های گردشگری است و در صورتی که وام‌های اشتغال به شکل تجمیع شده به مردم پرداخت شود می‌تواند تا اندازه‌ای به رفع مشکل اشتغال در شهرستان و توسعه مشاغل و کارگاه‌های خانگی کمک کند.

همچنین ببینید

تلف شدن یک بز وحشی بر اثر خوردن پلاستیک

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قروه، با ابراز تاسف بیان کرد: متاسفانه این بز کوهی دارای یک جنین ماده هم در داخل شکم بوده که نزدیک زایمان آن بود و موجب از دست رفتن آن نیز شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *