مشارکت مردم در انتخابات، نقشه‌های دشمن را نقش برآب می‌کند

ایسنا/مرکزی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه بیان کرد: حضور و مشارکت مردم می تواند نقشه های دشمن را که برای ملت کشیده نقش بر آب کند، مردم ما نشان داده‌ند که مردم آگاهی هستند و هر زمان دشمن قصد سوءاستفاده داشته با حضور به موقع خود در صحنه دشمن را شکست داده‌اند.اصغر جهانگیر چهارشنبه ۱۸ بهمن در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم و آسیب اجتماعی استان مرکزی با بیان اینکه امروز دستگاه قضایی بواسطه نگاه امام راحل توانسته قضاوت اسلامی را در جامعه محقق کند، گفت: مشروعیت نظام به سبب مُهر ولایت در بخش های مختلف از جمله اقتصادی، اجتماعی و سیاسی محقق می شود.
جهانگیر در ادامه اظهار کرد: امروز کمک به مسائل اقتصادی می تواند به مسائل اجتماعی کمک کند که این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد و در این راستا رئیس قوه قضاییه نیز تاکید دارد که هیچ مجموعه و واحد تولیدی و صنعتی در حوزه اقتصادی رو به تعطیلی نرود.
وی بیان کرد: در حوزه فرهنگ سازی در همه امور عقب هستیم در حالیکه فرهنگ سازی موجب انجام کارهای بزرگ می شود.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه مهمترین عنصر تاثیرگذار در وقوع تصادفات را انسان دانست و گفت: امروز در دنیا مسئله ای به عنوان حکمرانی راه کاملا عملیاتی شده و هرکسی سهم خود در جاده ها را می داند بر این اساس همه دستگاه ها باید وظایف خود در حوزه جاده ها بدانند و به آن عمل کنند. امروز به حکمرانی راه از این منظر که چگونه جاده ها به ارتقا امنیت کشور کمک کنند توجه نکرده ایم به عنوان مثال برای جلوگیری از قاچاق فقط برای انسداد مرزها نقشه می کشیم در حالی که در دنیا از این مسئله عبور کرده و به این مهم رسیده‌اند که  اگر کالای قاچاق به هر طریقی وارد مرزها شدند، حمل کنندگان کالای  نتوانند در جاده ها تردد کنند.
جهانگیر خاطرنشان کرد: امروز به میزانی که با کشورهای دنیا ارتباطات اقتصادی و اجتماعی برقرار می کنیم باید امنیت نیز برقرار شود، در دولت سیزدهم نگاه به همسایگان نگاه ویژه ای است و افزایش ارتباط و تلاش برای ارتقای فعالیت های اقتصادی و اجتماعی با همسایگان در دستور کار قرار دارد که این امر در کاهش آسیب های اجتماعی و افزایش امنیت می تواند موثر باشد.
وی تاکید کرد: برای کاهش آسیب های اجتماعی باید تغییر در نگرش ها مدنظر باشد، تا زمانی که این تغییر ایجاد نشود نمی توان انتظار داشت دولت و قوه قضاییه و پلیس و … آسیب ها را کاهش دهند. در همه جوامع استفاده از ظرفیت های مردمی می تواند مهمترین اصل برای کاهش جرائم و آسیب ها باشد که از طریق تغییر نگرش ها اتفاق می افتد.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه خاطرنشان کرد: باید برای مردم فرهنگ سازی شود که کاهش آسیب تا چه میزان می تواند در زندگی آنها نقش پررنگی داشته باشد.
وی تصریح کرد: امروز فضای مجازی دنیای جدیدی برای کودکان و نوجوانان ایجاد می کند و این نسل ها این فضا را برای خود فضای اصلی می دانند و والدین را مزاحم تلقی می کنند، این باور می تواند ساختارهای ذهنی بچه را در آینده شکل دهد و آن را به آسیب پایدار و ماندگار تبدیل کند لذا همه باید با درک موقعیت فعلی به ساخت اجتماع کمک کنند.
جهانگیر در خصوص انتخابات پیش رو گفت: اصل مشارکت مردم در انتخابات بسیار مهم است، امام راحل این نظام را مبتنی برای آرای ملت محقق کرد. کاریزمای امام به نحوی بود که می توانست هر حکمی را بدهد و هر انتسابی را انجام دهد اما بعد از پیروزی انقلاب، فرمان انتخابات را برای انتخاب صادر کرد.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه بیان کرد: حضور و مشارکت مردم می تواند نقشه های دشمن را که برای ملت کشیده نقش بر آب کند، مردم ما نشان داده اند که مردم آگاهی هستند و هر زمان دشمن قصد سوءاستفاده داشته با حضور به موقع خود در صحنه دشمن را شکست داده‌اند و امیدواریم با برگزاری شکوهمند انتخابات شاهد حماسه ای بزرگ باشیم.
وی اضافه کرد: باید فضای رقابتی ایجاد شود و نباید این حق از مردم گرفته شود.همه باید در یک رقابت سالم و سازنده و پرشور برای انتخاب اصلح شرکت داشته باشند.

همچنین ببینید

پایتخت در حال خانه‌تکانی است

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران از اجرای طرح استقبال از نوروز (طرح بهاران) خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *