مرگ هولناک جوان کوهنورد در سقوط از کوه صفه اصفهان

حوادث رکنا :سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان از ۴ ساعت عملیات طاقت فرسا در دو حادثه همزمان در کوه صفه خبر داد
به گزارش رکنا از اصفهان؛ سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: پیرو تماس با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی مبنی بر سقوط آقای حدود ۳۵ ساله از ارتفاع حدودی ۵۰ متر و رویت توسط کوهنوردان ، بلافاصله اکیپ تخصصی نجات در کوهستان مستقر در ایستگاه شماره ۱۲، اکیپ کمکی از ایستگاه ۳، و رئیس ایستگاه شماره ۱۲ و واحد تصویر و خبر سازمان به محل حادثه شدند.
سرآتشیار محمدشریعتی افزود: با توجه به صعب العبور و خطرناک بودن مسیر پس از رسیدن اکیپ، شخص که متاسفانه بر اثر شدت سقوط در دم جان باخته بود با ایجاد کارگاه های عملیاتی و استفاده از طناب و تجهیزات تخصصی به مسیر اصلی منتقل و مورد پس از عملیات انتقال نفس گیر تحویل عوامل اورژانس و انتظامی گردید. همچنین وی افزود: در همین حین یک حادثه گمراهی شخص از مسیر به ستادفرماندهی نیز اعلام شد. که نجاتگران به ۲ گروه تقسیم شده و گروه دوم پس از طی مسافتی به شخص مورد نظر رسیده و وی را به سمت منطقه امن کوه هدایت کردند.
به شهروندان عزیز توصیه میگردد هرگز بدون داشتن دانش کافی و از مسیر های فرعی و نا ایمن اقدام به صعود از کوه ننمایید.
اصفهان/ بهمن راعی

همچنین ببینید

آیا ۳.۵ میلیون «سرباز فراری» در کشور داریم؟

از نظر قانون، سرباز فراری کسی است که دفترچه سربازی گرفته و یگان خدمتی او مشخص شده باشد اما از رفتن به خدمت سربازی امتناع می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *