مرگ همزمان و تلخ پدر و پسر کرمانشاهی / همه شوکه شدند

حوادث رکنا: مدیر فوریت‌های پزشکی هرسین گفت: پدر ۵۵ ساله و پسر ۲۲ ساله‌اش بر اثر گاز گرفتگی درروستای محمدآباد هرسین در شرق کرمانشاه امروز پنجشنبه جان باختند.
به گزارش رکنا، محمد بخشی روز پنجشنبه اظهار کرد: ساعت هفت و ۱۵ دقیقه صبح امروز مأموریتی مبنی بر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در روستای محمدآباد واقع در کمربندی جنوبی هرسین توسط مرکز فوریت‌های پزشکی استان به مرکز ۱۱۵ این شهرستان اعلام شد.
وی افزود: پس از حضور تیم های اورژانس در محل مشخص شد که مدتی از مرگ این ۲ شهروند گذشته است و تلاش های تیم اورژانس برای احیای آنها نیز بی نتیجه بود.
بخشی خاطرنشان کرد: جسد این افراد برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی انتقال داده شد.
وی تاکید کرد: همشهریان مراقب باشند و سیستم‌های گرمایشی را مورد بررسی قرار دهند تا از بروز چنین حوادث هولناکی جلوگیری شود.
مسوولان، بارها نسبت به افزایش تلفات مسمومیت با گاز در شرق استان هشدار داده و اعلام کرده اند که مردم مراقبت‌های لازم برای پیشگیری از گازگرفتگی را داشته باشند.
مرجع ارائه آمار جانباختگان و تعیین علت فوت در قربانیان مسمومیت با گاز منواکسید پزشکی قانونی است و بررسی این امر در آزمایشگاه های تخصصی پزشکی قانونی انجام می شود و در همان روز نتیجه آزمایش مشخص می شود.
آمار مرگ و میر به علت مسمومیت ناشی از گازگرفتگی در شهرستان های هرسین، سنقر و کنگاور بالا است و کارشناسان می گویند استفاده از وسایل گاز سوز غیر استاندارد و تک شعله ها در خانه ها بیشترین علت این مرگ و میرها است.
شهرستان هرسین در ۴۴ کیلومتری جنوب شرق کرمانشاه قرار دارد.

همچنین ببینید

رانش زمین در «پاپوآ گینه نو»؛ بیش از ۶۷۰ نفر کشته شدند + فیلم

رکنا: بر اساس برآوردهای جدید مقامات محلی، بیش از ۶۷۰ نفر بر اثر رانش زمین در شمال پاپوآ گینه نو که روز جمعه رخ داد، جان خود را از دست داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *