لزوم استانداردسازی خودروها جهت کاهش تصادفات جاده‌ای

رئیس دیوان عالی کشور گفت: عوامل انسانی، ایمنی مسیر و جاده که در کاهش یا افزایش آمار تصادفات و تلفات رانندگی تاثیرگذار است، باید آسیب‌شناسی گردد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری رئیس دیوان عالی کشور در مراسم دیدار نوروزی با کارکنان دیوان عالی کشور با اشاره به نامگذاری شعار سال (جهش تولید با مشارکت مردم) گفت: این شعار ادامه شعار سنوات گذشته است قطعا با اشرافی که رهبر حکیم و فرزانه انقلاب دارد مهم‌ترین مساله امروز کشور مساله اقتصاد است البته این به آن معنا نیست که از مسایل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی غافل شویم، اما مساله اقتصاد پایه و رکن است و اقتصادی که در مسیر صحیح قرار بگیرد پایه‌ای برای پیشرفت در همه حوزه هاست.
رییس دیوان عالی کشور با بیان اینکه عمده مساله مدیریت اقتصاد کشور به دست قوه‌ی مجریه و مقننه است، بر نقش قوه قضاییه در رسیدگی عادلانه به پرونده‌های مهم وکلان اقتصادی در تحقق شعار سال اشاره کرد و گفت: دادگاه‌ها مکلفند علاوه بر رعایت عدل و انصاف پرونده‌های اقتصادی و مالی که سابقه رسیدگی دارد را در اولویت قرار دهند. گاهی اوقات اطاله دادرسی موجب خسارت جبران ناپذیر بر اقتصاد کشور و سرمایه گذار، صاحبان صنایع و تولید می‌شود، لذا با برنامه ریزی و با دقت وکیفیت مطلوب به این پرونده‌ها رسیدگی شود.
وی با اشاره به نواقص و اشکالات پرونده‌های اقتصادی در دادگاه‌های بدوی و تجدیدنظر گفت: قضات شعب رسیدگی کننده به پرونده‌های اقتصادی در مقام رفع نقص، تدبیری اتخاذ کنند که با دعوت طرفین و یا کارشناسی‌های مورد نیاز، رفع نواقص پرونده‌ها تسریع یابد، همچنین معاونت نظارت دیوان عالی کشور برنامه ریزی لازم را برای نظارت ویژه بر پرونده‌های اقتصادی با روسای دادگستری‌های سراسر کشور و شعب دادگاه‌ها اتخاذ نمایند.
رییس دیوان عالی کشور ادامه داد: در سال آینده با اصلاح برخی مواد قانون آیین دادرسی کیفری در مجلس شورای اسلامی میزان ورودی پرونده‌ها به دیوان عالی کشور کاهش می‌یابد و انشالله نظارت بر اجرای صحیح قوانین در محاکم اولویت کاری دیوان عالی کشور خواهد بود.
وی تصریح کرد: مجموعه اقدامات در دیوان عالی کشور بر اساس برنامه تحولی سال ۱۴۰۳ و برنامه ابلاغی تحول قوه قضاییه با جدیت هر چه بیشتر پیگیری خواهد شد که این امر مرهون تلاش‌های همه همکاران خواهد بود.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری در ادامه با محکومیت اقدام اخیر رژیم کودک کش و غاصب صهیونیستی در حمله به کنسولگری ایران و شهادت سرداران رشید و پاسداران حریم ولایت گفت: این رژیم غاصب به هیچ قاعده و ضابطه‌ای پایبند نیست و اوج قساوت، درنده خویی را در کشتار مردم فلسطین نشان داد، ان شاءالله پاسخ جنایات این رژیم ددمنش با قاطعیت هر چه تمام داده خواهد شد و به دست امت اسلامی شاهد نابودی آنها خواهیم بود.
رئیس دیوان عالی کشور با اشاره به آمار اعلامی در خصوص تصادفات جاده‌ای در ایام نوروز تصریح کرد: متاسفانه در حوادث رانندگی ایام نوروز حدود ۷۵۰ نفر از هم وطنان‎مان جان خود را از دست دادند و حدود ۲۰ هزار نفر مصدوم شدند که در این خصوص استاندارد بودن اتومبیل‌ها توسط خودروساز‌ها باید مورد توجه جدی قرار گرفته و عوامل انسانی، ایمنی مسیر و جاده که در کاهش یا افزایش آمار تصادفات و تلفات رانندگی تاثیرگذار است، باید آسیب شناسی گردد.

همچنین ببینید

این افراد ریواس نخورند

ایسنا/لرستان یک متخصص تغذیه و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی لرستان نقش برخی گیاهان خوراکی طبیعی و دارویی در سلامت را تشریح کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *