قتل مسلحانه 2 برادر بخاطر سگ گله / جنایتی که نوروز 1403 رقم خورد + عکس

حوادث رکنا: پرونده وحشتناک ترین جنایت نوروزی در حالی روی میز قضات دادگاه کیفری یک خراسان رضوی قرارگرفت که با صدور کیفر خواست در دادسرای عمومی و انقلاب شهر جدید گلبهار، مشخص شد دو قتل مسلحانه در روستای کوشکان به خاطر کشتن سگ گله رخ داده است.
به گزارش رکنا، ظهر 15 فروردین سال1399 بود که صدای شلیک گلوله مقابل گله گوسفندان،دلهره عجیبی در روستای کوشکان به راه انداخت. لحظاتی بعد در میان فریاد و همهمه افرادی که در محل حضور داشتند راز جنایت وحشتناک نوروزی لو رفت به گونه ای که پیکر خون آلود 2 جوان روی زمین افتاده بود.یکی از حاضران پیکر غرق در خون یکی از مجروحان را درون پراید کشید و به طرف درمانگاه گلمکان حرکت کرد اما پزشکان درمانگاه مرگ او را نیز تایید کردند.
طولی نکشید که با گزارش این ماجرای تکان دهنده به پلیس 110 ،بلافاصله گروهی از نیروهای کلانتری گلمکان عازم روستای کوشکان شدند و با مشاهده صحنه جنایت،بلافاصله نوار زرد رنگ «ورود به صحنه جرم ممنوع» را در اطراف محل نصب کردند و مراتب را به مقامات قضایی شهر جدید گلبهار اطلاع دادند. دقایقی بعد و با دستور قضایی،تحقیقات گسترده ای در این باره آغاز و با کشف 6 پوکه سلاح شکاری وینچستر مشخص شد که دو جنایت مسلحانه به خاطر کشتن سگ گله رخ داده است. در همین حال فردی به نام«علی-ت» به ماموران انتظامی گفت:من به همراه «مجید-ت» و «علی-ع»(مقتولان) گله را به داخل روستا آوردیم که ناگهان یک دستگاه خودروی شاسی بلند مقابل گله توقف کرد و جوانی به نام «حمید»درحالی که اسلحه ای در دست داشت از خودرو پیاده شد و به سمت سگ گله شلیک کرد. درهمین هنگام «حسن»(برادرحمید)نیز با یک دستگاه خودروی ال 90 درکنار او ایستاد و درحالی که هردو اسلحه داشتند به سوی «مجید و علی»تیراندازی کردند. وقتی آن ها روی زمین غلتیدند من بلافاصله به طرف «حمید»رفتم وپس از درگیری به زور اسلحه را از دست او گرفتم و ….

باتوجه به حساسیت ماجرای این جنایت مسلحانه، بی درنگ ردزنی های اطلاعاتی برای دستگیری متهمان شروع ویک قبضه سلاح شکاری نیز در بازرسی از منزل خواهر یکی از متهمان پرونده کشف و ضبط شد و درادامه عملیات تعدادی از عاملان شرکت در نزاع منجر به قتل شناسایی شدند و به مقر انتظامی انتقال یافتند. در همین حال«هاشم»(یکی از متهمان)به نیروهای انتظامی گفت:صبح امروز کنار گوسفندانم بودم که «حسن-ب» به همراه سگش از همان مسیر به محل گوسفندان می رفت. در این لحظه ناگهان سگ گله من به سوی سگ او حمله کرد.«حسن»هم با دیدن این وضعیت از خودرو پیاده شد و سگ گله مرا با شلیک تیر کشت و رفت. من هم که عصبانی شده بودم اسلحه را برداشتم و سگ او را درکنار گله اش با تیر کشتم…
از سوی دیگر وقتی شنیدم آن ها عده کشی کرده اند، زودتر سوار خودرو شدم که در مسیر صدای تیراندازی شنیدم. به محل که رسیدم دو نفر را دیدم که خون آلود روی زمین افتاده اند و یکی از طرف های مقابل برادرم را با چوب می زد که وقتی به سوی او رفتم از آن جا فرارکرد ولی برادرم«علی»آن جا بود و می داند چه حادثه ای رخ داده است.بنابراین گزارش،ادامه بررسی های پلیس که با دستورات صریح قضایی وارد مرحله جدیدی شده بود از اختلافات قدیمی دو خانواده حکایت داشت که در نهایت آتش این اختلافات با کشتن سگ های طرفین شعله ور شد. دراین شرایط تصاویر دوربین های مداربسته محلی نیز بازبینی و زوایای پنهان این جنایت وحشتناک آشکار شد.
از طرف دیگر با اعلام نظر پزشکی قانونی درباره علت مرگ دو جوان 27 و 38 ساله(مجید-ت)و(علی-ع)تحقیقات قضایی با بازجویی از متهمان پرونده ادامه یافت و درنهایت با تکمیل تحقیقات قضایی و اعترافات «حمید-ب»(یکی از متهمان اصلی)کیفرخواست این پرونده تاسف بار از سوی قاضی «حمید علیزاده» در دادستانی گلبهار صادر شد و بدین ترتیب پرونده مذکور با توجه به اهمیت و حساسیت آن روی میز قضات با تجربه شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی قرارگرفت که رسیدگی به آن به زودی به ریاست قاضی محمد شجاع پور فدکی آغاز خواهد شد.

همچنین ببینید

رانش زمین در «پاپوآ گینه نو»؛ بیش از ۶۷۰ نفر کشته شدند + فیلم

رکنا: بر اساس برآوردهای جدید مقامات محلی، بیش از ۶۷۰ نفر بر اثر رانش زمین در شمال پاپوآ گینه نو که روز جمعه رخ داد، جان خود را از دست داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *