فیلم/ براى جلوگیرى از ابتلا به “تب دنگی” چه کنیم؟

چند روزی است که بروز مواردی از تب دنگی در کشور، نگرانی‌های زیادی برای مردم و مسئولین وزارت بهداشت ایجاد کرده است؛ آگاهی از علائم این بیماری می‌تواند به شناسایی و درمان زودهنگام مبتلایان کمک کند.
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، چند روزی است که بروز مواردی از تب دنگی در کشور، نگرانی‌های زیادی برای مردم و مسئولین وزارت بهداشت ایجاد کرده است؛ آگاهی از علائم این بیماری می‌تواند به شناسایی و درمان زودهنگام مبتلایان کمک کند.
در ادامه توصیه‌هاى ضرورى براى جلوگیرى از ابتلا به تب دنگی از سوی هلال‌احمر با همکاری انستیتو پاستور ایران و سازمان پدافند غیرعامل آماده و تهیه شده است که تقدیم مخاطبان می‌شود:

«بیماری دانگ» یا «تب دنگی» یا «تب استخوان‌شکن» نوعی بیماری است که اگرچه جدیداً به‌وجود نیامده و از سال‌های پیش نیز در جهان وجود داشته اما این روزها به‌دلیل تغییرات اقلیمی و در پی بروز سیلاب‌ در برخی کشورهای همسایه بیشتر شایع شده و متأسفانه دامنه آن به کشور ما نیز گسترش یافته است. طبق آخرین گزارش وزارت بهداشت، 146 نفر در کشور به تب دنگی مبتلا شده‌اند که عمدتاً‌ سابقه سفر به کشورهای خارجی از جمله امارات را داشته‌اند.
80 درصد مبتلایان “تب دنگی” علامتی ندارند
انتهای پیام/

همچنین ببینید

ساخت فیلم فاخر از زندگی محیطبانان

معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست از ساخت فیلم سینمایی در باره زندگی محیطبانان خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *