فراهم شدن امکان اشتغال نزدیک به ۵۰ هزار نفر با تایید ارزیابی پروژه‌های اقتصادی طی دو سال اخیر

مدیر کل دفتر ارزیابی زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در طول دو سال گذشته با تایید مجوز ارزیابی برای بیش از ۴۶ پروژه ملی امکان اشتغال برای نزدیک به ۵۰ هزار نفر در کشور فراهم شده است.به گزارش ایسنا سعید کریمی اظهارکرد: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون نزدیک به ۴۶ پروژه ملی از احداث نیروگاه تا پتروشیمی و طرح‌های آبرسانی در بیش از ۲۰ استان کشور موفق به دریافت مجوز ارزیابی محیط زیستی از سازمان حفاظت محیط زیست شده‌اند.
وی افزود: این مجوزها امکان اشتغال نزدیک به ۵۰ هزار نفر را در کشور فراهم کرده است که علاوه ایفای وظیفه نظارتی سازمان حفاظت محیط زیست، قدمی برای بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی به‌ویژه ایجاد اشتغال در کشور بوده است.
مدیر کل دفتر ارزیابی زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: استان‌هایی مانند هرمزگان، یزد، کرمان، خوزستان و خراسان رضوی بالاترین میزان پروژه و به تبع آن بیشترین مقدار امکان اشتغال را در بین نزدیک به ۲۰ استان داشتند.
به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، کریمی ادامه داد: ایجاد نیروگاه، انواع کارخانه، احداث پتروشیمی، سد و خط انتقال آب از جمله مهمترین این پروژه‌ها در کشور بود که با رعایت ضوابط و مقررات موفق به دریافت مجوز در این زمینه شدند.

همچنین ببینید

حقوقدانان بین‌المللی تحریم‌ها را مخرب‌تر از ابزار جنگی می‌دانند

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران گفت: حقوقدانان بین‌المللی بخاطر تأثیر بیش از اندازه تحریم‌ها به مردم آن را مخرب‌تر از ابزار جنگی می‌دانند و نوعی جنایت علیه بشریت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *