دبیر ستاد حقوق بشر اقدام‌های معاونت امور بین‌الملل قوه قضاییه را درباره استرداد مجرمین تشریح کرد و گفت: طی ۳ سال گذشته ۴۴ متهم و محکوم متواری به کشور مسترد شدند.

غریب‌آبادی: طی ۳ سال گذشته ۴۴ متهم و محکوم متواری به کشور مسترد شدند

دبیر ستاد حقوق بشر اقدام‌های معاونت امور بین‌الملل قوه قضاییه را درباره استرداد مجرمین تشریح کرد و گفت: طی ۳ سال گذشته ۴۴ متهم و محکوم متواری به کشور مسترد شدند.به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، کاظم غریب‌آبادی؛ معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر ضمن ارائه گزارشی از اقدام‌های معاونت امور بین‌الملل قوه قضاییه در مورد استرداد مجرمین از ابتدای سال 1400 تا نیمه بهمن ماه 1402 اظهار کرد: طی این مدت، 261 درخواست استرداد صادره از سوی مراجع مختلف قضایی از سوی معاونت امور بین‌الملل قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران به کشور‌های مربوطه ارسال شده است.
غریب‌آبادی با بیان اینکه در طول سه سال گذشته 261 درخواست استرداد به کشور‌های خارجی ارسال شده است، گفت: از این تعداد بیشترین درخواست‌ها مربوط به کشور‌های ترکیه، امارات و عراق است.
معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه، ادامه داد: در این مدت، با پیگیری‌های به‎عمل‎آمده 44 متهم و محکوم متواری از ترکیه، عراق، امارات، مالزی، کویت، تایلند، لبنان، روسیه، اسلواکی، قبرس و ارمنستان به ایران مسترد شده‌اند.
غریب‌آبادی از کشور‌های امارات و ترکیه خواست تا همکاری بیشتری را در استرداد مجرمین به‎عمل‎آورند.
دبیر ستاد حقوق بشر همچنین تصریح کرد: استفاده از ظرفیت‌های مختلف قضایی، حقوقی، پلیسی و سیاسی برای جلب و استرداد مجرمان متواری و معرفی آنان به پیشگاه عدالت و در جهت احقاق حقوق شاکیان و قربانیان، در دستور کار جدی قرار دارد.
انتهای پیام/

همچنین ببینید

پانصد بانوی ایرانی در ندامتگاه‌های کشور زندانی هستند

سید اسداله جولایی رئیس هیات امناء ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند با اعلام این خبر گفت: از جمعیت ۱۲۵۶۵ نفره زندانیان جرایم غیرعمد متاسفانه ۵۵۷ نفر را بانوان ایرانی شامل می‌شوند که عموما بابت عجز در پرداخت قروض، ضمانت‌های نابجا یاعدم استطاعت در تسویه اقساط در بند هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *