غرق شدن پسربچه در سیلاب رودخانه «کشف رود» در سرخس خراسان رضوی

یک پسربچه در روستای “شورقلعه” در شهرستان سرخس، هنگام بازی در کنار رودخانه کشف رود، به دلیل سیلاب غرق شد.
معاون سیاسی امنیتی فرماندار سرخس گفت: پسربچه اهل روستای “شورقلعه” (کلاته صاحبداد) بخش “مرزداران” این شهرستان هنگام عبور یا بازی در مجاورت مسیل “کشف رود”، به داخل این رودخانه افتاد و غرق شد.
حسین احمدی در گفت وگو با ایرنا افزود: این حادثه ظهر دیروز در مجاورت مسیل یا همان رودخانه کشف رود روی داد و پیکر بی جان این کودک دقایقی بعد از سقوط، در نزدیکی روستای مجاور یعنی “صدر آباد” پیدا شد.
وی گفت: با توجه به بارش های شدید اخیر در سرخس و ثبت بیش از ۶۰ میلیمتر باران طی سه روز، حداکثر دبی ورودی آب به کشف رود به ۴۰۰ مترمکعب بر ثانیه رسیده بود لذا جریان آب در این رودخانه بسیار شدید و سهمگین بوده است.
معاون سیاسی امنیتی فرماندار سرخس اظهار داشت: روستای شورقلعه در ۷۰ کیلومتری شهر سرخس دارای حدود ۳۰۰ خانوار جمعیت است.
شهرستان سرخس با ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، دارای ۲ شهر سرخس و مزداوند و ۶۸ روستا با جمعیت بالای ۲۰ خانوار است، که ۵۵ درصد جمعیت این شهرستان در روستاها سکونت دارند.

همچنین ببینید

تمدید یک هفته‌ای مهلت بهره‌مندی بیمه‌ شدگان از هدیه خرید کتاب

براساس خبر جدید میرهاشم موسوی؛ مدیرعامل سازمان تأمین‌ اجتماعی این مهلت با توجه به استقبال بازدیدکنندگان از نمایشگاه کتاب تهران از این طرح، تا شنبه چهارم خرداد تمدید شده و بن‌های تخفیف اهدایی به بیمه‌ شدگان جدید بعد از پایان نمایشگاه از طریق سامانه فروش مجازی وزارت ارشاد قابل استفاده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *