عیادت غریب‌آبادی از کودک جانباز حادثه تروریستی کرمان

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران با حضور در بیمارستان مدائن تهران، از کودک جانباز حادثه تروریستی کرمان عیادت کرد.به گزارش ایسنا، کاظم غریب‌آبادی معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، امروز سه شنبه ۱۷ بهمن ماه ۱۴۰۲، با حضور در بیمارستان مدائن تهران در جریان روند درمان امیرعلی سلطانی‌نژاد، کودک ۱۳ ساله مجروح حادثه تروریستی کرمان قرار گرفت.
دبیر ستاد حقوق بشر همچنین در گفتگو با پدر این کودک جانباز که ۸ نفر از اعضای نزدیک خانواده وی شامل همسر و دختر ۱۰ ساله اش در حمله تروریستی به شهادت رسیدند، ضمن عرض تسلیت و طلب صبر، اظهار داشت: تروریست‌ها و حامیان آنها نشان دادند که به هیچ کس حتی کودکان رحم نمی‌کنند و برای رسیدن به اهداف خود، دست به هر جنایتی می‌زنند.
معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه تصریح کرد: بلافاصله بعد از این حادثه، رئیس قوه قضاییه با صدور پیامی به مسئولان دستگاه قضا دستور پیگیری این جنایت را صادر کرد و اقدامات لازم در این خصوص در حال انجام است. پاسخ محکم به اقدامات جنایتکارانه عاملان این حادثه تروریستی برنامه ریزی و بعضا اجرا شده، همچنانکه تعداد قابل توجهی از اعضای گروهک تروریستی داعش و افراد وابسته به آنها دستگیر شدند.
در این بازدید که معاون وزیر آموزش و پرورش، مدیرعامل بیمه دانا و رئیس بیمارستان مدائن نیز حضور داشتند، غریب‌آبادی از تلاش ها و توجه ویژه بیمه دانا در توسعه پوشش های بیمه ای خود در مورد خانواده های شهدا و مجروحین دانش آموز و همچنین از پیگیری ها و تلاش های وزارت آموزش و پرورش و کادر درمان بیمارستان تشکر و قدردانی کرد.
بر اساس گزارش معاونت امور بین الملل قوه قضائیه، در حادثه تروریستی کرمان ۲۳ دانش آموز شهید و ۲۰ نفر نیز مجروح شدند.

همچنین ببینید

پانصد بانوی ایرانی در ندامتگاه‌های کشور زندانی هستند

سید اسداله جولایی رئیس هیات امناء ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند با اعلام این خبر گفت: از جمعیت ۱۲۵۶۵ نفره زندانیان جرایم غیرعمد متاسفانه ۵۵۷ نفر را بانوان ایرانی شامل می‌شوند که عموما بابت عجز در پرداخت قروض، ضمانت‌های نابجا یاعدم استطاعت در تسویه اقساط در بند هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *