رئیس اداره نظارت بر امور درمان وزارت بهداشت درباره علت ممنوعیت استفاده از لاک و کاشت ناخن برای کادر درمان توضیح داد.

علت ممنوعیت کاشت ناخن برای کادر درمان/ خطر افزایش عفونت در اعمال جراحی

رئیس اداره نظارت بر امور درمان وزارت بهداشت درباره علت ممنوعیت استفاده از لاک و کاشت ناخن برای کادر درمان توضیح داد.به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، روز گذشته وزیر بهداشت اعلام کرد که کاشت ناخن و مژه برای پزشکان، پرستاران و تمام کارکنان بیمارستانی ممنوع است؛ پیش از این نیز وزارت بهداشت طی یک اطلاعیه، به منظور استانداردسازی رفتار و پوشش دانشجویان و دستیاران دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، اعلام کرده بود که داشتن لاک ناخن، برچسب‌های ناخن و ناخن‌های مصنوعی ممنوع است.
ضوابط جدید پوشش دانشجویان علوم پزشکی؛ ممنوعیت کاشت ناخن، مژه مصنوعی و استفاده از تلفن همراه بر بالین بیماران
در همین راستا، دکتر حسین حاجی میرزایی؛ رئیس اداره نظارت بر امور درمان وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد:در وزارت بهداشت استانداردهایی به لحاظ حرفه‌ای در اتاق عمل داریم؛ برای افرادی که پروسیجر و اعمال جراحی انجام می‌دهند، لاک زدن و کاشت ناخن ممنوع است و با استانداردهای وزارت بهداشت مغایرت دارد.
رئیس اداره نظارت بر امور درمان وزارت بهداشت افزود: علت ممنوعیت این موضوع، رعایت بهداشت حرفه‌ای است؛ این موضوع جزو اخلاق و پوشش حرفه‌ای است. زمانی که فردی ناخن می‌کارد، فاصله‌ای که بین ناخن و بستر انگشت ایجاد می‌شود به محلی برای رشد باکتری‌ها تبدیل می‌شود و بنابراین دستان فرد به خوبی استریل نمی‌شود؛ همین موضوع می‌تواند باعث بروز عفونت در محل جراحی و آسیب به بیمار ‌شود. به همین دلیل این موضوع به کادر درمان ابلاغ شده و پرسنل بیمارستان‌ها باید از لاک زدن و استفاده از ناخن مصنوعی پرهیز کنند.
انتهای پیام/

همچنین ببینید

سرقت میلیونی دختر جوان از مادرش بخاطر بی محبتی / شاه دزد دختر فراری را غافلگیر کرد

حوادث رکنا: وقتی مادرم به هوش آمد و آن پسر را در خانه دید، به شدت عصبانی شد. او مرا کتک زد و جوانی را که به او علاقه مند بودم نیز از خانه بیرون انداخت . به همین خاطر رفتارهای مادرم نسبت به من تغییر کرد تا زمانی که آن ماجرای عجیب سرقت رخ داد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *