عصبانیت بی مورد منجر به فلج شدن جوان 24 ساله شد

حوادث رکنا: جسم خارجی فرو رفته در مغز یک جوان با عمل سخت خارج شد.
به گزارش رکنا، احسان فرهادی  جراح مغز و اعصاب بیمارستان شهید مدرس ساوه به تشریح جزئیات این عمل که منجر به نجات مصدوم از مرگ حتمی شد، پرداخت و افزود: در جریان نزاع در محل کار و درگیری این جوان با یکی از همکاران، میله‌ای به سر او زده شده بود. میله دقیقا بر روی مغز فرود آمده و جمجمه را سوراخ کرده و به دلیل چسبندگی میله به بدن این مصدوم جداکردن آن بسیار سخت و دشوار بود.
وی افزود: با انجام عمل جراحی، جسم خارجی و جمجمه شکسته شده که وارد مغز مصدوم شده بود، خارج شد ولی متاسفانه ضربه وارده دقیقا به محل حرکتی سمت راست بدن اصابت کرده و شدت جراحت وارده موجب شده که نتواند سمت چپ بدن خود را حرکت دهد.
فرهادی با بیان اینکه یک لحظه عصبانیت و کاهش تاب‌آوری موجب شد که یک جوان ۲۴ ساله دچار فلج سمت چپ بدن شده و نتواند به کار خود ادامه دهد، افزود: درگیری و نزاع می‌تواند تهدید جدی برای سلامت افراد ایجاد کند.
وی گفت: سیستم مغز انسان ارگانی نیست که بخواهد خود را بازسازی کند چرا که بر اثر این ضربه سلول‌های مغزی فرد از بین رفته و متاسفانه نمی‌توان برای او کاری انجام داد.

همچنین ببینید

رانش زمین در «پاپوآ گینه نو»؛ بیش از ۶۷۰ نفر کشته شدند + فیلم

رکنا: بر اساس برآوردهای جدید مقامات محلی، بیش از ۶۷۰ نفر بر اثر رانش زمین در شمال پاپوآ گینه نو که روز جمعه رخ داد، جان خود را از دست داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *