طلب گندمکاران چه زمانی پرداخت می‌شود؟

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی گلستان گفت: سیلوهای خصوصی و دولتی، انبارهای تعاون روستایی و کارخانجات ما ظرفیت ذخیره سازی بیش از یک میلیون و چهارصد هزار تن گندم را دارند و مشکلی از نظر فضای ذخیره سازی در استان وجود ندارد.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی گلستان با اشاره به خرید ۸۵۰ هزار گندم از کشاورزان گلستان تا امروز ابراز امیدواری کرد: روزهای آینده خبرهای خوبی درباره پرداخت طلب گندمکاران داشته باشیم.
به گزارش ایرنا؛ روح الله مهری شامگاه یکشنبه ۲۰ خرداد در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: تا امروز حدود ۸۵۰ هزار تن گندم تحویل مراکز خرید استان شد که نسبت به مدت مشابه پارسال ۴۸ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
وی افزود: برای خرید این میزان گندم تحویل شده باید ۱۴ هزار میلیارد تومان به کشاورزان پرداخت شود که امیدواریم در روزهای آینده خبرهای خوبی در زمینه پرداخت مطالبات برای گندمکاران داشته باشیم.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی گلستان گفت: سیلوهای خصوصی و دولتی، انبارهای تعاون روستایی و کارخانجات ما ظرفیت ذخیره سازی بیش از یک میلیون و چهارصد هزار تن گندم را دارند و مشکلی از نظر فضای ذخیره سازی در استان وجود ندارد.
مهری بیان کرد: برداشت همزمان ۵ محصول سیب زمینی، کلزا، جو، چغندر قند و گندم سبب طولانی شدن صف‌های تحویل شد که در یکی دو روز آینده این مشکل برطرف خواهد شد.
این مقام مسئول افزود: تاکنون ۸۸ مرکزی خرید در استان فعالیت خود را آغاز کرده اند و ده مرکز باقی مانده نیز در مناطقی که گندم آنها دیرتر برداشت می‌شود فعالیت خواهند کرد.
جامی مدیر کل تعاون روستایی گلستان هم گفت: انبارهای تعاون روستایی نیز در کنار اداره غله کار خرید تضمینی را انجام می‌دهند و تا کنون حدود ۱۴۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری کردیم.
او با اشاره به اینکه انبارهای تعاون روستایی در قالب شرکت تعاونی و متعلق به مردم روستاهاست، افزود: امیدواریم با اختصاص تسهیلات از محل اعتبارات تملک دارایی و کم بهره، توسعه و تجهیز مراکز خرید تعاون روستایی در دستور کار قرار گیرد.
او همچنین افزود: امسال خرید کلزا و جو به این سازمان واگذار شد و تاکنون حدود یکصد هزار تن کلزا و حدود ۳۳ هزار تن جو از کشاورزان خریداری شد.
جامی گفت: تا کنون ۶۵۰ میلیارد تومان برای خرید ۱۹ هزار تن کلزا به کشاورزان پرداخت شده است.

همچنین ببینید

“کمیته قضایی حمایت از تولید” در مرکز وکلا راه‌اندازی می‌شود

رئیس مرکز وکلا،کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه با بیان اینکه اهتمام مرکز به مسئله رونق اقتصادی در راستای تحقق شعار سال و تاکیدات رهبرمعظم انقلاب است، از راه‌اندازی «کمیته قضایی حمایت از تولید» در مرکز وکلا خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *