طرح سامان‌بخشی آسیب‌های اجتماعی در منطقه ۱۲ آغاز شد

شهرداری تهران طرح ضربتی ساماندهی متکدیان، کارتن‌خواب‌ها، معتادین متجاهر، کودکان کار و زباله‌گردها را به مدت دو هفته در منطقه ۱۲ اجرا می‌کند.
به گزارش خبرگزاری مهر، با توجه به تاکید شهردار تهران بر اجرای دقیق طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی جلسه‌ای با محوریت بررسی و سامان بخشی نقاط آسیب‌پذیر منطقه برای ساماندهی متکدیان، کارتن‌خواب‌ها، معتادین متجاهر، کودکان کار و زباله‌گردها در منطقه ۱۲ برگزار شد.
در این جلسه که با حضور معاونان اجتماعی و فرهنگی و خدمات شهری و محیط زیست، شهرداران نواحی شش‌گانه و جمعی از مدیران منطقه برگزار شد؛ ساماندهی آسیب‌های اجتماعی که یکی از مطالبات جدی شهروندان است و در اولویت مدیریت شهری قرار گرفته است، بر اساس تأکیدات شهردار تهران به طور ضربتی در دستور کار مدیران ذیربط منطقه ۱۲ قرار گرفت.
در این جلسه از دلایل وجود شرایط نابسامانی در زمینه آسیب‌های اجتماعی به عدم وجود ظرفیت ساماندهی و حل معضل در ادوار قبلی و همچنین ناهماهنگی بین دستگاه‌ها و عدم مدیریت واحد برای حل چالش‌های مرتبط با آسیب‌های اجتماعی اشاره شد که با هم‌افزایی و همکاری همه ارگان‌ها با مدیریت شهری و تفویض اختیار به نواحی شش‌گانه بر اساس تقسیم کار دقیق به حوزه‌های اجرایی و ستادی می‌توان به شرایط مطلوب‌تر اجتماعی نزدیک شد.
با توجه به جلسه شهردار تهران با مدیران شهری، تصمیم بر این شد که به مدت دو هفته طرح ضربتی در حوزه آسیب‌های اجتماعی در ۵ محور ساماندهی کودکان کار، متکدیان، کارتن خواب‌ها، زباله گردها و معتادان متجاهر در منطقه ۱۲ اجرا شود و سپس در ادامه مسیر با شرایطی که ایجاد می‌شود و طبق دستورالعمل‌ها، این اقدامات پیش برده شود.
طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی نه تنها به زیبا سازی شهر و سامان بخشیدن به سکونت ساکنان محلات منجر می‌شود بلکه امنیت لازم و زیرساخت‌های مورد نیاز را تأمین و محیطی امن و سالم را برای مردم آن فراهم می‌کند.

همچنین ببینید

حریق و انفجار گاز در اهواز ۸ مصدوم بر جای گذاشت

سخنگوی اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از مصدوم شدن هشت نفر در سه حادثه حریق و انفجار گاز خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *